5 канал

"Донбас – не тільки про війну": як агресія РФ розділила унікальний парк "Меотида" надвоє

На тимчасово окупованій території залишилися не лише червонокнижні тварини й рослини, а й уся техніка

Майже половина території національного природного парку "Меотида", що на Донеччині, нині перебуває на тимчасово окупованій території разом з усією технікою і більшістю працівників. Ті, хто залишився на вільній частині України, розповідають: попри бої на сході, популяція місцевої фауни в парку продовжує зростати, а науковці навіть знаходять раніше незафіксовані тут види тварин. 

Дорослі птахи намагаються відігнати людей від гнізда. За три роки тварини відвикли від пильної уваги. З початком бойових дій на сході вхід на одну з частин Національного природного парку "Меотида" перекрила прикордонна застава. Військовослужбовці затримують не лише порушників кордону, а й браконьєрів.

Вперше за багато років на Білосарайській Косі помітили рожевого пелікана й орлана-білохвоста. Працівники "Меотиди" розповідають: останнім часом вдалося зробити кілька наукових відкриттів. І це при тому, що війна розділила надвоє парк, який до російської агресії займав на Донеччині територію 20 тисяч гектарів.

На тимчасово окупованій території залишилися не лише червонокнижні тварини й рослини, а й уся техніка. Директор парку згадує – вивозили все, що могли. Прапор із символом "Меотиди" – одна з реліквій, які вдалося врятувати.

"Особисто на себе вивозили, загорнувшись, тому що їхати треба було через блокпости – це Новоазовський район. Якби помітили, що ми перевозимо, звідти би не виїхали", – каже директор Нацпарку Надія Долгова.

5 канал

Більшість співробітників "Меотиди" продовжили роботу на окупованій території. Серед нинішніх працівників – чимало переселенців.

Перші півроку після переїзду на мирну територію співробітники "Меотиди" зарплатню взагалі не отримували через підозри у сепаратизмі. Транспорту немає і досі – на польові дослідження ходять пішки. Саме тому в науковому відділі більше вакансій, аніж працівників.

У Мінекології фінансують лише заробітну плату, а в "Меотиді" мріють відкрити заповідну зону для туристів щоб заробляти самим, а не сподіватися на дотації від держави.

"Це єдиний свого роду такий парк, який поєднує у собі такі ділянки – і степові, й акваторію Азовського моря", – розповідає Долгова.

То як виглядає природний парк, розділений війною надвоє – дивіться у сюжеті "5 каналу":

Анастасія Старостенко, Олег Корінний, Донецька область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Три роки потому: як Краматорськ, Слов'янськ, Бахмут святкують річницю звільнення від окупації – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Проект "Стіна": Рови засівають травою по ціні елітного газону – нардеп
Наступний матеріал
Скандальний проект "Стіна" не несе оборонної функції – Сотник
Loading...