Таранка, судак, короп та карась – до Дністровського лиману за виловом кинулися браконьєри. Через низьку температуру риба сповільнює хід, тож стає легкою здобиччю для несумлінних рибалок. Чи не щодня у пошуках порушників у рейд виходять інспектори водного патруля. Боротися з браконьєрами допомагають і активісти. Докладно – в сюжеті "5 каналу".
Річка Турунчук та гирло Дністра – найбільш привабливі місця для браконьєрів. Улов тут добрий, тому недобросовісні рибалки нерідко використовують заборонені снасті. Навесні та восени риба сповільнює хід та масово мігрує з Дністровського лиману до Дністра.
"Ось риба спіймана на "драч", ось риба спіймана на "муху", – огляд улову підтвердив, що дві з трьох рибин спіймані браконьєрським способом. Проте заборонених знарядь інспектори рибоохоронного патруля не виявили, тож обмежились попередженням і рушили далі.
В іншому човні водний патруль і активісти виявили незаконне знаряддя улову. Хоча рибалки й не визнають їх своїми. За кожен день рейду рибоохоронний патруль виявляє до 10 порушників, на яких складають протоколи. Водночас улов конфіскують.
"Близько 900 грн тільки за використання забороненого знаряддя лову. І далі штраф накопичується в залежності від кількості риби, яку рибалка виловив. Якщо взяти короп – 300 грн за одиницю. Якщо це природно-заповідний фонд – в два рази помножується тариф", – пояснює начальник Управління держрибагентства Одещини Сергій Юрчук: .
Однак гарний улов можна отримати і без порушень законодавства, переконують водні патрульні. Приміром, рибу можна підгодовувати і ловити на вудку, щоправда не більше ніж п'ять кілограмів. Працюватиме рибоохоронний патруль до морозів.
Ольга Дунська, Сергій Іщенко, "5 канал"
Дивіться також фотогалерею:
Оголені пляжі та місцеві коти: як виглядає морське узбережжя Одеси восени











