5 канал

Люта зима: Як черкащани взялися рятувати річкову фауну

Двадцятеро рибалок та працівників рибохорони гуртом взялися рубати лунки на Лесківському нерестилищі

Рибі у водоймах на Черкащині загрожує гибель. Через відсутність лунок у кризі, на середину зими у воді знижується рівень кисню. І от черкаська рибоохорона та рибалки озброїлися льодорубами і вирушили на порятунок фауни.

Двадцятеро рибалок та працівників рибоохорони гуртом взялися рубати лунки. Серед них й Станіслав. Досвідчений любитель риболовлі одним із першим відгукнувся на заклик взяти участь у такій акції. "Лунку бити не важко. Головне, щоб рибам було чим дихати", – зазначає Станіслав Божко.

Дев'ятирічний Ярослав прийшов рятувати рибу разом із татом. Він уже впевнено тримає льодоруб. Самостійно прорубав п'ять лунок.

Екологи перевірили вміст кисню у водоймах. Саме у цьому – Леськівському нерестилищі – одні з найгірших показників. "Норма розчиненого у воді кисню має становити більше 4 міліграм на дециметр кубічний, а зараз 1,4", – пояснює головний спеціаліст Державної екологічної інспекції у Черкаській області Микола Іллюк.

На Лесківському нерестилищі вже пробили майже півсотні лунок. Щоб вдосталь наситити воду киснем, їх роблять через кожні 20 метрів. Після цієї учасники акції планують робити лунки ще на чотирьох водоймах.

Яна Терентьєва, Олександр Коваленко, "5 канал"

Попередній матеріал
Брифінг речника Міноборони з питань АТО - завершено
Наступний матеріал
У Тегерані спалахнув та зазнав краху хмарочос: десятки загиблих та постраждалих – відео
Loading...
В Японії знайшли найдавніші в світі рибальські гачки

В Японії знайшли найдавніші в світі рибальські гачки

На Луганщині двоє рибалок підірвалися на розтяжках бойовиків

На Луганщині двоє рибалок підірвалися на розтяжках бойовиків

Червона вода та мертва риба: що сталося зі Стугною

Червона вода та мертва риба: що сталося зі Стугною