Facebook / Центр розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ

Цього року півсотні частин ЗСУ переведуть на систему харчування "за каталогом"

У військових частинах з'являться штатні кухарі та обслуга, а їжу обиратимуть самі бійці – із запропонованого місткого списку

50 військових частин Збройних сил України цього року планують перевести на нову систему харчування – це так звана система "за каталогом". Вона передбачає, що військовослужбовці матимуть можливість обирати продукти з переліку, який нині містить 355 найменувань продукції нагадує "5 канал". 

Нині в Україні за таким методом харчуються 23 частини. Нововведення запровадили ще у 2017 році. Згідно зі змінами, у військових частинах з'являться штатні кухарі та обслуга. До цього такі функції виконували на контрактних умовах з Міноборони працівники цивільних закладів.

"Була повна залежність від цих компаній, що надавали послуги. Командир частини не міг впливати на ситуацію, якщо послуги були неякісні. Відсутність кухарів призводила до того, що у масштабах ЗСУ це було загрозою, якщо якась ситуація виникла, а частині треба виконувати завдання за межами пункту дислокації, то без штатних кухарів частина не змогла б виконувати ці завдання", – пояснює начальник Центрального управління продовольчого забезпечення ЗСУ Микола Куклюк.

Таким чином українські Збройні Сили роблять ще один крок ближче до стандартів країн НАТО, кажуть армійці.

Дивіться також фотогалерею за темою

Бекон, печеня та сири: у ЗСУ показали, як тепер харчуються українські військові

Харчування бійців
/
/
/
/
Харчування бійців
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Радують душу": сотні лебедів здивували мешканців Дніпропетровщини
Наступний матеріал
"Додому три години їдуть": через капремонт доріг у Києві водії стоять у заторах