infortunisticanova.it

У Києві склали перелік лікарень, де можна укласти декларацію із сімейним лікарем

У КМДА радять: лікаря краще обирати із медзакладу поблизу вашого помешкання. Це для зручності пацієнта та оперативності в разі виклику медика додому

У Києві підготували адреси та повний перелік лікарень, де можна укласти декларацію із сімейним лікарем. Про це заявила директор Департаменту охорони здоров'я КМДА Валентина Гінзбург, передає "5 канал". 

За словами чиновниці, вже до кінця дня всіх фахівців міста мають внести до електронного реєстру лікарів первинної ланки. Тож кияни та мешканці без прописки вже можуть іти до будь-якого медзакладу та укласти декларацію з тим сімейним лікарем, якому найбільше довіряють. Йдеться про спеціаліста широкого профілю, який надаватиме першу допомогу, виписуватиме направлення, а також підлаштує лікування до ваших звичок.

Підписати угоду з лікарем містяни зможуть у черговому кабінеті – для цього не обов'язково йти на прийом до обраного фахівця.

Валентина Гінзбург наголосила: лікаря краще обирати із медзакладу поблизу вашого місця проживання. Це для зручності пацієнта та оперативності в разі виклику лікаря додому.

"Передбачається, що в терапевта може бути підписано 2 тисячі пацієнтів, у сімейного лікаря – 1800, у педіатра – 900 маленьких пацієнтів. Для підписання декларації потрібно прийти з паспортом та ідентифікаційним кодом" – уточнила директор Департаменту охорони здоров'я КМДА.

"Кошти виділятимуть на кожного пацієнта на рік, але свою зарплату лікар отримуватиме за надання послуг. Тобто, якщо пацієнт звертається до лікаря, за цю послугу. Якщо лікар його дивиться, пропонує лікування, обстеження – це буде наданням послуг. І за це лікар отримуватиме заробітну плату", – пояснює сімейний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги №1 Вікторія Цикало.

Нагадаємо, 2 квітня стартує реформа "Лікар для кожної родини", під час якої меддопомога не прив'язуватиметься до місця прописки чи проживання. Кожен може обрати терапевта, педіатра або сімейного лікаря у будь-якому медзакладі. Гроші за обслуговування заплатить держава.

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір" – відео
Наступний матеріал
Замість ремонту – шантаж і погрози: розвиток скандалу навколо "Цитрусу"