e-Health в Україні
e-Health в Україні 5 канал

У МОЗ розповіли, коли в Україні запрацює E-health та що саме передбачає система

  У відомстві окремо уточнили, які дані включатимуть у декларацію, укладену між пацієнтом та лікарем

  Система E-health повноцінно запрацює у квітні 2018 року. Саме тоді розпочнеться приписна кампанія пацієнтів до лікарів первинної ланки. Про це повідомив на брифінгу заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк, передає "Укрінформ"

  "Якщо ми говоримо про сімейну медицину, то E-health в дії можна буде побачити на прийомі у свого лікаря вже у квітні цього року, тому що ми розпочинаємо кампанію по вибору свого лікаря у квітні. Людина може вибрати лікаря і дані про цю людину потрапляють до декларації, яка буде електронною", – розповів Ковтонюк.

  Він уточнив, що при виборі сімейного лікаря або лікаря первинної ланки – терапевта, педіатра – буде укладатися декларація (в електронному вигляді) між пацієнтом та лікарем. У декларації будуть вказані основні дані про пацієнта та про лікаря, медичний заклад, в якому обслуговується пацієнт тощо.

  Ці дані будуть потраплять до центрального компоненту E-health. І на основі цих декларацій Національна служба здоров'я буде сплачувати лікарям чи комунальним медзакладам первинної ланки за надані кожному пацієнту медпослуги.

  Читайте також: Медична реформа, або як гроші "ходитимуть" за пацієнтом: детально про головне

  За даними МОЗ, повноцінний перехід на нову систему фінансування первинної ланки розпочнеться уже з 1 липня цьогоріч.

  До цього часу лікарні та поліклініки мають пройти процес автономізації згідно законодавства і стати неприбутковими комунальними підприємствами, а також виконати технічні вимоги до оснащення та устаткування, комплектації медичними кадрами, розповів Ковтонюк.

  Заступник міністра також нагадав, що з минулого року система E-health працює у тестовому режимі. До неї вже приєдналися понад 700 медзакладів по всій країні, більше 5 тисяч лікарів. У тестовому режимі укладено близько 30 тисяч декларацій з пацієнтами.

  Попередній матеріал
  В Одесі екс-лідер "Правого сектора" заявив про напад
  Наступний матеріал
  Корупційна монополія на ринку сірчаної кислоти вдарить по іміджу України на міжнародній арені – експерт
  Loading...