відкриті джерела

Корупційна монополія на ринку сірчаної кислоти вдарить по іміджу України на міжнародній арені – експерт

  Будь-яку сферу економіки, де держава виступає монополістом, міжнародні партнери розглядають крізь призму корупції

  Поява в Україні корупційної монополії на ринку сірчаної кислоти негативно позначиться на іміджі країни на міжнародній арені. Про це заявив політолог-міжнародник Антон Кучухідзе, передає UAProm.

  "Наші західні партнери – США та ЄС – чекають від України економічного зростання і боротьби з корупцією. Будь-яка сфера економіки, де держава виступає монополістом, розглядається ними через призму корупції. Їм не подобається погана боротьба з корупцією на держпідприємствах", – пояснив експерт.

  За словами політолога, поява нової монополії, наприклад, на ринку сірчаної кислоти, яку лобіюють держпідприємства (Східний ГЗК та "Сумихімпром" – ред.), за якими тягнеться довгий корупційний шлейф, "негативно позначиться на іміджі України на міжнародній арені", зазначив Кучухідзе.

  "В ЄС і США не можуть зрозуміти: якщо підприємство працює у "мінус", то яким чином можуть виплачуватися зарплати, ведеться господарська діяльність тощо. А у нас навпаки, використовуючи адмінресурс, держпідприємства намагаються "підім'яти" під себе ринок. А потім ці ДП починають неформально курирувати. Ось проти чого Захід і виступає", – наголошує експерт.

  За словами Кучухідзе, якщо Україна почне ефективно боротися з корупцією, це дозволить наповнювати бюджет коштами, що відкриває шлях для економічного зростання.

  "За прогнозами МВФ, якби Україна з 2015 року виконала всі умови, про які домовлялася, то з 2016 року вони припускали 2% зростання українського ВВП щорічно", – констатував політолог.

  Попередній матеріал
  У МОЗ розповіли, коли в Україні запрацює E-health та що саме передбачає система
  Наступний матеріал
  У Генпрокуратурі прокоментували обшуки в редакції газети "Вести"
  Теги: