Лікарська помилка
Лікарська помилка kevinmd.com

Лікарська помилка: як у МОЗ плануюють карати медичних працівників

За словами заступника міністра охорони здоров'я Павла Ковтонюка, в Україні потрібно вводити індивідуальні ліцензії для лікарів

У Міністерстві охорони здоров'я переконані, що для лікарів потрібно вводити індивідуальні ліцензії. Про це в ефірі програми "Час: Online" на сайті 5.UA, розповів заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк. За його словами, запровадження індивідуального ліцензування допоможе вирішити питання відповідальності лікарів.

"В Україні система доведення лікарських помилок така сама, як і система доведення будь-яких інших правопорушень, починається вона з комісії в міністерстві і далі так буде. Міністерство буде давати свою фахову оцінку, долучаючи експертів-медиків, розглядаючи з медичної точки зору, чи це було справді порушення. Потім ця справа може іти в суд, якщо це є дійсно кримінальна відповідальність.
Питання полягає в тому, що механізму позбавлення лікаря ліцензії без поки що розгляду кримінальної відповідальності і системи судочинства не працює. На Заході це працює тому, що є кримінальна відповідальність лікаря, підкріплена його ліцензією. Якщо він знає, що він помилився – він ліцензію втрачає, фактично його позбавляють професії", – розповів Павло Ковтонюк та додав, що введення індивідуальних ліцензій допоможе стимулювати надання більш якісних лікарських послуг.

"В Україні немає індивідуального ліцензування, і проблема серйозна законодавчо. Вся система права в Україні, не тільки стосовно лікарів, стосовно всіх професій, не передбачає такого виду ліцензування і там треба доволі серйозні зміни провести в системі законодавства в цілому, не тільки в медицині, для того, щоб такі ліцензії ввести. У нас є намір такий в міністерстві. Ми рік займалися трохи іншим – ми готували медичну реформу. Але це питання в нас на радарі, і ми в міністерстві усі до одного віримо, що треба вводити індивідуальні ліцензії для лікарів. Вони дуже допоможуть нам цю проблему вирішити. Стимулювати якісні лікарські послуги. Сьогодні несе відповідальність лікарня, медичний заклад у цілому, а не лікар", – додав заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк.

Як повідомляв 5.UA, медична реформа запроваджує конкуренцію між лікарями за пацієнтів. Про це в ефірі "5 каналу" в програмі "Час. Підсумки дня" заявив заступник міністра охорони здоров'я України Роман Ілик. Зі слів заступника міністра охорони здоров'я України, тепер у центрі медичної реформи стоїть пацієнт.

Попередній матеріал
У Славутичі люди досі сидять без опалення
Наступний матеріал
Прес-конференція Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза - відео
Loading...

Згідно з медреформою, один лікар не може мати більше 2 тис. пацієнтів – заступник Супрун

Система e-Health: як працюватимуть сімейні лікарі та що зміниться для пацієнтів

"Доступні ліки": у МОЗ розповіли, як держава забезпечуватиме українців безкоштовними медпрепаратами