Лікар з туберкульозом
Лікар з туберкульозом 5 канал

Скандал на Одещині: чому лікар з відкритою формою туберкульозу обслуговувала тисячу дітей

На Одещині у педіатра виявили відкриту форму туберкульозу. Жінка обслуговувала тисячу дітей, а останнім часом контактувала із 600 малими. До фахівців лікарка звернулася, коли симптоми захворювання стали очевидними

У Білгород-Дністровському, де працювала жінка, не виявилося туберкуліну – імунологічного тесту, що може визначити наявність інфекції в дитини. Детальніше про ситуацію знає кореспондент "5 канал" Ольга Дунська.

Лікар обстежує 13-річного Романа, який перехворів на запалення легенів. Він раніше відвідував педіатра, в якої виявили відкриту форму туберкульозу. Мати вирішила не чекати повторного направлення на знімок та зробила контрольний самостійно.

У лікарні розповідають: педіатр, у якої виявили туберкульоз, працювала на посаді понад 30 років. Нещодавно перенесла тяжку операцію, що послабило імунітет, припускають колеги. А хронічне захворювання легеневої системи замаскувало туберкульоз.  

Лікар з туберкульозом
Лікар з туберкульозом5 канал

Туберкульоз у педіатра виявили на початку квітня. Лікарка звернулася до медиків, коли симптоми були вже виражені. До цього медобстеження жінка проходила торік 25 липня. Однак тоді не вдалося виявити ознаки недуги.

Обов'язкову щорічну флюорографію педіатр робила на старенькому плівковому апараті замість сучасного. Через це початок захворювання могли проґавити.

Лікар з туберкульозом
Лікар з туберкульозом5 канал

"Цей флюорограф не працював – там "полетів" жорсткий лиск і десь місяць він був несправним. Все одно потрібно було проходити обстеження, робили на плівковому. Можна проґавити початкові стадії туберкульозу та раку", – пояснює завідувач відділення Білгород-Дністровської міської лікарні Юрій Жук.

Лікар з туберкульозом
Лікар з туберкульозом5 канал

Педіатр обслуговувала ділянку, на якій мешкає близько  тисячі дітей. Останнім часом контактувала майже із 600 малими. Крім того, регулярно виїжджала на прийом додому до пацієнтів.

"З усіх дітей обстежено близько 250, які підлягають повторній флюорографії і будуть її проходити. Тих, кому треба провести хіміопрофілактику – спрямують до фтизіатра, щоб її призначити. Завтра ми вже отримаємо закуплений туберкулін і почнемо проводити щеплення", – коментує головний лікар Білгород-Дністровської міської лікарні Ігор Десятник.

Лікар з туберкульозом
Лікар з туберкульозом5 канал

Про наявність захворювання в дорослих можна дізнатися завдяки флюорографії, а в дітей до 14 років – з проби манту. Проте препарату для імунологічного тесту – туберкуліну – у місцевій лікарні немає.

"З туберкуліном є певні ускладнення в Україні. Підприємство, яке його виробляє та розпродає, не завжди працює циклічно і не завжди є поставки на аптечному ринку України. Лікарня робила заявки в минулому році, виносила пропозиції щодо закупівлі, проте, на тих аптечних складах, з якими ми працюємо, не завжди його можна було закупити", – зазначає начальник управління охорони здоров'я Білгород-Дністровської міської ради Тетяна Сибірцева.

Лікар з туберкульозом
Лікар з туберкульозом5 канал

Медики обіцяють: туберкулін буде у лікарні вже у вівторок, 24 квітня. Кабінет, у якому працювала педіатр, продезінфікували. Її колеги пройшли обстеження – інфекції ні в кого не виявлено. Тепер закликають приходити на огляд батьків та дітей.

Хвора на туберкульоз педіатр нині – у стаціонарі обласного тубдиспансеру. Тим часом, активісти вимагають притягнути лікарку до відповідальності.

"5 канал"

Попередній матеріал
"Дуже боюся за дітей": чому батьки перекрили в'їзд до Вишневого, чого вимагають
Наступний матеріал
Бойовики зайняли околиці Сокільників, ховаються в покинутих хатах – бійці АТО
Loading...