Школа у Вишневому
Школа у Вишневому
5 канал

"Дуже боюся за дітей": чому батьки перекрили в'їзд до Вишневого, чого вимагають

Без спортивного стадіону та бібліотеки, у маленьких класах змушена вчитися понад тисяча учнів однієї зі шкіл Вишневого, зведеної більш як півсторіччя тому

Поруч із навчальним закладом уже 10 років стоїть недобудований його другий корпус. 2014 року фінансування будівництва припинилося на фінальних стадіях і відтоді будівля стоїть пусткою.

Батьки школярів обурені: стара школа не витримує такої кількості учнів. Тож дев'ять сотень містян вийшли на протест і перекрили головний в'їзд до Вишневого. Вони вимагають від влади області виділити кошти на завершення будівництва закладу. Ситуацію з'ясовувала кореспондент "5 каналу" Дар'я Цисарук.

Школа пуста сьогодні, прийшли на свої робочі місця лише вчителі та директор, бо вони зобов'язані, але дітей там немає взагалі.

Третьокласницю Марійку мати Катерина Княгнинська сьогодні на навчання не відпустила. Каже: до школи дочка не піде й завтра. Все через ледь не аварійну будівлю, якій майже 60 років. За цей час жодного ремонту не робили, бідкається жінка. Вона додає: приміщення закладу не передбачене для такої великої кількості учнів, а їх там нині навчається близько тисячі.

"На таку кількість дітей не розраховані коридори, не розрахована спортивна зала. Зараз у спортивній залі навчається десь по чотири класи. Це діти різних класів: і сьомого, і дев'ятого, і першого, і десятого – всі одночасно. На перерву діти не ходять, вони навіть по черзі виходять зі школи, бо не можуть по коридорах одночасно ходити, місця немає", – каже Катерина Княгнинська.

Школа у Вишневому

У старій школі – лише два туалети. Вчительську та шкільну бібліотеку давно переобладнали на кабінети. Загалом в одному класі навчається понад чотири десятки дітей. Батьки побоюються, що в разі пожежі діти просто не встигнуть звідти вчасно вийти.

"Всі ми чули про пожежу, яка в Кемерово була. Ми просто із жахом думаємо про те, що, не дай Боже, якась екстрена ситуація виникне в нашій школі, і діти просто не вийдуть. Кожного дня, відправляючи дитину до школи, я боюсь що із нею станеться. Це вже терпіти не можна", – наголошує мешканка Вишневого.

Будівлю школи звели ще 1960 року. Через чотири десятиліття навчальний заклад не в змозі був приймати наплив учнів, тому міські посадовці вирішили добудувати поруч ще один корпус. Школу звели швидко, у приміщеннях тоді навіть встигли покласти плитку, провести освітлення та підключили до централізованого опалення. Однак чотири роки тому гроші скінчилися. Відтоді посеред шкільного подвір'я будівля стоїть пусткою.

Школа у Вишневому

"Це була перша школа в місті взагалі. Її побудували одночасно із наданням місту міського статусу. І от більш як десять років тому вона вже не відповідала всім нормам і потужність не витримувала кількості дітей, які хотіли там навчатися. Тому після цього було розпочато будівництво іншого корпусу", – розповідає заступник міського голови Вишневого Георгій Майсурадзе.

Школа у Вишневому

У міськраді Вишневого пояснюють: щоб таки добудувати навчальний заклад, необхідно понад 58 мільйонів гривень. Ще 20 млн – на ремонт старої школи. Нині ж тамтешні чиновники чекають, доки це питання винесуть на сесію Київської облради.

"Ми сподіваємося, що цьогоріч будівництво таки продовжиться. Докладаємо для цього всіх зусиль, бо це справді величезна проблема для нашого міста", – каже заступник міського голови Вишневого Георгій Майсурадзе.

Школа у Вишневому

Аби привернути увагу посадовців, із плакатами в руках активісти перекрили головний в'їзд транспорту до Вишневого. Через це на Великій Кільцевій утворився кілометровий затор. Проїхати не могли ані вантажівки, ані громадський транспорт.

"Ми обурені, дуже образливо, що поряд стоїть школа майже недобудована, але не доведена до ладу", – кажуть учасники акції.

"Я дуже боюся за наших дітей. Не дай Боже, станеться щось, адже вона – в жалюгідному стані. Вона навіть старше тієї, що у Василькові, і такий обвал адже теж може статися у будь-яку мить. Тому такі радикальні заходи", – пояснюють протестувальники. 

Батьки школярів налаштовані рішуче: стоятимуть, допоки в ситуацію не втрутиться керівництво області.

 Дар'я Цисарук та Олександр Петровський, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір": Що принесе Києву перемога "Майдану" в Єревані?
Наступний матеріал
Скандал на Одещині: чому лікар з відкритою формою туберкульозу обслуговувала тисячу дітей