Школа у Старобихівці

На Волині селяни змушені самотужки шукати гроші на нову школу

Жителі Стобихівки підрахували – щоб навчати всіх, за два роки доведеться організовувати заняття вже у три зміни. А багато дітей – мешкає за декілька кілометрів від закладу

На Волині селяни самотужки збирають гроші для будівництва нової школи. В селі Стобихівка – 240 школярів, а місцева школа розрахована на втричі меншу кількість учнів. Місцеві обурені, що чиновники ніяк не реагують на їхню вимогу, і готові до радикальних дій.

Школа у селі Стобихівка розташована у двох приміщеннях – великій сільській хаті та колгоспній конторі. Найбільше приміщення – 3 на 5 метрів – займає спортивний зал. Туалет та їдальня, яка займає приміщення двох об'єднаних класів – у сусідній будівлі. Щоб потрапити туди, дітям доводиться виходити на вулицю.

"Холодильник стоїть, діти обходять, зачіпляються. Всі маленькі дітки виходять у плямах, бо як вони можуть поїсти, якщо їм тісно", – обурюється батько учнів Роман Шворак.

До школи, розрахованої на 80 учнів, ходить утричі більше дітей. Класи переповнені, навіть з урахуванням того, що діти навчаються у дві зміни. Це незручно ще й тому, що багато дітей мешкає за декілька кілометрів від навчального закладу.

"Я мама вісьмох дітей і п'ятеро з них – учні. Це дуже страшно, їм же по 3 кілометри добиратися, а вони ще маленькі, їм страшно, така ситуація", – бідкається Ольга Мороз.

У селі – 70 багатодітних родин. Щороку кількість школярів зростає. Місцеві підрахували, за два роки, аби навчати всіх – доведеться організовувати заняття вже у три зміни. Селяни просять владу побудувати нову школу, але реакції жодної. Тож, створили благодійний фонд і за два місяці назбирали півмільйона гривень. Але на нову школу, за словами директора, потрібно 80 мільйонів.

"Районна рада вже дала офіційну відповідь. Якщо вже буде підрядник, і школа почне будуватися – то, згідно із законом про місцеве самоврядування, районна рада дасть кошти, підключиться до співфінансування нашого будівництва", – зазначає директор школи Анатолій Хельчик.

Голова районної адміністрації зустрічі з журналістами уникає. Телефоном ситуацію прокоментувала начальниця обласного управління освіти Людмила Плахотна: "Школа ця потрібна. Буде розпочате в цьому році будівництво, з місцевого бюджету і коштів, які громада зібрала. І на наступний рік планується її включити, якщо буде співфінансування з місцевого бюджету 10%, включити її в Державний фонд регіонального розвитку".

У Стобихівці не вірять обіцянкам місцевих чиновників, тож прагнуть привернути до проблеми увагу центральної влади. Вже після весняних канікул погрожують на знак протесту не пускати дітей до школи.

Олег Ткачук, "5 канал"

Певно найхоробріші першачки: День знань у прифронтовій Авдіївці – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Скільки триватиме розслідування "справи Савченко" – відео
Наступний матеріал
Мистецька сенсація: у Франківську презентували ризу Зарваницької ікони Розп'яття Ісуса Христа