Київський ліцей №142
Київський ліцей №142 5 канал

Конфлікт навколо київського ліцею: чи дійсно будівля розвалюється та де будуть вчитися діти

Будівлю столичного ліцею №142 визнали аварійною – її закривають, а учнів переводять до приміщення іншої школи. Натомість батьки бачать ситуацію інакшою

Аварійною визнали будівлю столичного ліцею – її закривають, а учнів задля безпеки переводять до приміщення іншої школи. Натомість батьки бачать ситуацію інакшою – мовляв, стан будівлі незмінний вже багато років, а закривають ліцей, щоби земельну ділянку під ним продати. Деталі конфлікту з'ясовували журналісти "5 каналу".

Ще 7 березня числа учні 142 ліцею вітали однокласниць зі святом, а вже 9-го – районна державна адміністрація постановила: будівля школи знаходиться в аварійному стані і їй загрожує підтоплення.

Зоя Зоріна – мати двох учнів школи. Її діти ходять до 11 і 8 класу. Запевняє, що змінювати місце навчання для них неприйнятно – і колектив влаштовує, і викладачі. Розповідає: "На вихідних терміново, якось так дивно, повідомили, що ліцей раптом закривається, що буде робитися капремонт. Нібито з приводу аварійної ситуації в ліцеї, хоча ця аварійна ситуація у нас вже багато-багато років".

Чиновники пояснюють – будівля ліцею дійсно в аварійному стані. Є висновки відповідної експертизи. Тож продовжувати заняття там не можна, адже є загроза не лише підтоплення, а й руйнування. Перевірити будівлю ліцею на аварійність просило керівництво навчального закладу. Вони запевняють – діяли в інтересах дітей. Закритий заклад буде до 16 березня. До того часу дітей мають перевести до іншої школи – "Ерудит"

"540 дітей у школі. Ми маємо знати точно ситуацію, в якому вона стані. Якщо ми цій експертизі не довіряємо, то треба повторну зробити. Я не можу підтримувати чи не підтримувати, я не даю на це фінансових вкладень. Але якщо люди не довіряють", – каже завуч з виховної роботи Ірина Тренкеншу.

Не хочуть нікуди переходити як діти, так і їхні батьки. Вони обурені тим, що наказ про переведення дітей в інший навчальний заклад місцева влада підписала 6 березня. А результати експертизи стали відомі пізніше – 9 березня. Тож батьки не на камеру припускають, що ділянку, на якій розташований ліцей вже передали в користування іншому власнику.

У Солом'янській райдержадміністрації закиди про передачу земельної ділянки іншому власнику відкидають. Після години перемов із батьками чиновники йдуть на поступки.

"Ми направили листа ще до Державного підприємства "Науково-дослідний інститут будівельного виробництва" Мінрегіону України щодо додаткового обстеження цієї будівлі. Для того, щоб або вони підтвердили ті висновки, які надала фірма, що виграла тендер, або спростували", – зазначає перший заступник голови РДА Володимир Бялковський.

Маємо розвиток конфлікту – напередодні об 23 годині батькам повідомили, що занять не буде, адже в ліцеї відбувається нова експертна оцінка будівлі. Втім, батьки ліцеїстів разом з дітьми вирішили до школи таки прийти. Що сьогодні відбувається у ліцеї – дивіться у включенні:

Анна Брикова, Михайло Третяк, "5 канал"

Акція підтримки #FreeArchitects та протест проти самобуду УПЦ МП в Києві – фотогалерея

#FreeArchitects
/
#FreeArchitects
/
#FreeArchitects
/
#FreeArchitects
/
#FreeArchitects
/
#FreeArchitects
/
#FreeArchitects
/
#FreeArchitects
/
#FreeArchitects
/
#FreeArchitects
/
#FreeArchitects
/
#FreeArchitects
/
#FreeArchitects
/
#FreeArchitects
/
#FreeArchitects
/
#FreeArchitects
/
#FreeArchitects
/
#FreeArchitects
/
#FreeArchitects
/
#FreeArchitects
/
#FreeArchitects
/
#FreeArchitects
/
#FreeArchitects
/
#FreeArchitects
/
#FreeArchitects
/
#FreeArchitects
/

Попередній матеріал
У пожежі на полігоні "Широкий лан" загинув військовий, ще семеро – постраждали
Наступний матеріал
Верховна Рада зобов'язана ухвалити новий мовний закон – суддя КСУ
Loading...

Стусанами "знання доносила": жахлива історія про літню репетиторку, що гамселила дітей

У Києві жорстоко побили нардепа-"свободівця"

Більше ніяких конкурсів у 1-й клас: МОН опублікувало новий механізм зарахування дітей до школи

"Київ бореться з негодою": до кінця тижня скасовані заняття у школах

У Києві правоохоронці піймали на хабарі заступницю начальника податкової інспекції

Відомий АТОвець Валерій Ананьєв плюнув у обличчя пропагандисту російського ТБ – відео