Більше ніяких конкурсів у 1-й клас: МОН опублікувало новий механізм зарахування дітей до школи

Прощавайте, конкурси в 1-ий клас. Міносвіти представило новий механізм зарахування дітей до школи

Міністерство освіти і науки України опублікувало проект наказу, за яким зарахування дітей до 1-го класу школи відбуватиметься на засадах її територіальної доступності. Документ розміщено на сайті МОН для публічного обговорення.

Проект наказу описує механізми зарахування дітей до початкової (1-4 клас), базової (5-9 клас) та старшої (10-11 клас) школи. Новий порядок зарахування до початкової школи ґрунтується на засадах її територіальної доступності – кожна школа має прийняти дитину, яка живе на території її обслуговування.

Хоча першочергове право дитини з цієї території навчатися в державній або комунальній школі гарантується державою, проте, за бажанням, батьки можуть віддати дитину й до іншої школи, за наявності там вільного місця.

Закріплення за школами території обслуговування лежить у компетенції місцевих органів влади. "Отже, поняття "конкурс у перший клас", яке вже багато років викликає нарікання з боку батьківської спільноти, відходить у минуле", – зазначено у зверненні міністерства.

За документом, адміністрація шкіл та місцеві органи влади будуть зобов'язані "вжити вичерпних заходів" для зарахування всіх дітей із території обслуговування. За необхідності – передбачається відкриття додаткових класів, зокрема інклюзивних або спеціальних, чи зміна організації освітнього процесу, зокрема запровадження змінності в навчанні.

У випадку, коли кількість поданих заяв значно перевищуватиме можливості навчального закладу, зарахування відбуватиметься за окремо прописаними критеріями. Втім, як зазначають у Міносвіти, прогнозована кількість таких шкіл в України – не більше 0,5%.

Проект також докладно описує, як відбуватиметься зарахування та переведення учнів до гімназій (5-9 клас) та ліцеїв (10-11 клас), а також умови та порядок відрахування із закладів середньої освіти.

Дивіться також фотогалерею:

Певно найхоробріші першачки: День знань у прифронтовій Авдіївці – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Клімкін: Україна має юридичні механізми, аби змусити "Газпром" сплатити борг
Наступний матеріал
Порошенко хоче, щоб Європа відреагувала на "газовий шантаж" Росії

"Канікули" не відбулися: з 5 березня усі навчальні заклади відновлюють навчання – Гриневич

Шкільний скандал у Дніпрі: у конфлікт п'ятикласника з однолітками навіть втрутилася поліція

"ЗА ЧАЙ.COM": "агент змін", відомий шкільний директор Сергій Горбачов на "5 каналі"

Проблема з газопостачанням в Україні вирішена: подробиці

Поки всі хворіють – вони гартуються: як учні черкаської школи "моржують"

Обмеження споживчого газу: Кабмін доручив навчальним закладам призупинити роботу до 6 березня – Насалик