Проблема з газопостачанням в Україні вирішена: подробиці

Усі навчальні заклади від понеділка мають працювати в звичайному режимі – Міносвіти скасувало свою рекомендацію призупинити навчання

Газові мережі здатні забезпечити опалення у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах і в понеділок навчально-виховний процес можна відновити. Такими є рекомендації кризового комітету при Міністерстві енергетики для Міносвіти, і рішення про повернення до шкільних занять вже ухвалили. За добу, що минула, споживання газу в Україні вдалося зменшити на майже 15%. Тим часом кілька європейських компаній компенсували нестачу палива і це дозволить повернутися на попередні обсяги споживання.

Проблему з газопостачанням вирішено. Усі навчальні заклади від понеділка мають працювати в звичайному режимі. Міністерство освіти скасувало свою вчорашню рекомендацію призупинити навчання через необхідність економії газу.

"Виняток можуть становити ті заклади, які не працюють з причин, що не стосуються газопостачання. Наприклад, такою причиною може бути карантин або інші обставини", – заявили у МОН.

Іще вчора Нафтогаз закликав українців заощаджувати, щоб вистояти у газовій війні з Росією. Громадяни та підприємства дослухалися. За добу споживання газу скоротили на 14%. Окрім того, вдалося домовитися про додаткові поставки з європейськими партнерами. За добу Україна отримала 25 млн кубометрів, що навіть більше, ніж мали поставити росіяни.

"На сьогоднішній день ми маємо стабілізовану ситуацію з газопостачанням, ми маємо достатньо газу в підземних сховищах. Ми маємо різке збільшення постачання газу з Європейського Союзу. Постачання газу з Польщі, постачання газу з Словаччини, постачання газу з Угорщини", – зазначив Президент України Петро Порошенко.

Кризова ситуація склалася після того, як "Газпром" відмовився виконувати умови контрактів, які діють до кінця 2019 року – про поставки газу Україні та про транзит до Європи. Після рішень Стокгольмського арбітражу сторони мали б дотримуватися угод. І українська компанія – як надійний контрагент – готувалася відновити закупівлі в "Газпрому" з 1 березня. Але той почав мститися. Мовляв, арбітраж заангажований, ухвалив несправедливі рішення, тому контракти з "Нафтогазом" розриватимуть.

У "Нафтогазі" реагують на такі заяви спокійно. Кажуть: контрактами не передбачена можливість розірвання в односторонньому порядку. А справи в Стокгольмському арбітражі розглядають роками. Тому їхня дія може завершитися швидше, ніж буде винесений вердикт.

Україна виграла в Стокгольмському арбітражі у суперечках з "Газпромом" щодо двох контрактів. Ціна питання сягала десятків мільярдів доларів. За остаточним вердиктом міжнародної Феміди Росія має сплатити Україні $2,5 млрд.

Юрій Жупанов, Іван Петричак, Валентин Стрельцов, "5 канал"

Попередній матеріал
Тепер – ще й бурульки та мокрий сніг: як регіони України з негодою борються
Наступний матеріал
Сутички під Радою: У МВС пояснили, чому ставили мітингувальників на коліна

Гройсман: Робимо все, аби повернутися у штатний режим з газом вже 6 березня

"Газпром" заявив, що "негайно" починає процедуру розірвання контрактів із "Нафтогазом"

Коболєв про переговори з "Газпромом": "Поки що прогресу немає... але він буде"

У "Нафтогазі" повідомили, що за добу Україна отримала 25 млн кубометрів газу

Польська PGNiG готова забезпечити поставки газу до України – заява компанії

Коболєв пропонує українцям зірвати путінський план "газового шантажу"