talks.su

"Газпром" заявив, що "негайно" починає процедуру розірвання контрактів із "Нафтогазом"

  Своєю чергою, готовність стати посередником між Україною та Росією у розв'язанні газової кризи висловила Єврокомісія

  Після програшу у Cтокгольмському арбітражі "Газпром" заявив, що "негайно" починає розірвання всіх контрактів на постачання і транзит газу з НАК "Нафтогаз Україна". Про це заявив голова правління російського монополіста Олексій Міллер, передає "Інтерфакс-Україна".

  На думку чільника "Газпрому", рішення суду є "асиметричним" і було ухвалене на основі "подвійних стандартів": "Стокгольмський арбітраж, керуючись подвійними стандартами, ухвалив асиметричне рішення щодо контрактів на постачання і транзит газу з НАК "Нафтогаз України". Отже, рішення арбітражу істотно порушило баланс інтересів сторін за цими контрактами".

  Він додав: "Ми категорично проти того, щоб за наш рахунок розв'язували економічні проблеми України. В такій ситуації продовження дії контрактів для "Газпрому" є економічно недоцільним і невигідним. Ми змушені негайно розпочати процедуру розірвання контрактів з НАК "Нафтогаз України" на постачання і транзит газу в Стокгольмському арбітражі".

  Своєю чергою, Єврокомісія висловила готовність стати посередником між Україною та Росією у розв'язанні газової кризи. Про це під час щоденного брифінгу заявила представниця ЄК Ана-Кайса Ітконен. Наголосила – до занепокоєння українських партнерів щодо транзиту газу в Єврокомісії ставляться серйозно. Тристоронні перемови у форматі Україна–ЄС–Росія напередодні ініціювало українське Міністерство закордонних справ.

  Нагадаємо, напередодні "Нафтогаз" домігся компенсації від російського "Газпрому" за непоставлений газ для транзиту. Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги української компанії і зобов'язав російського монополіста виплатити "Нафтогазу" понад $4,6 млрд. Водночас Арбітражний суд відхилив вимоги "Газпрому" щодо штрафів за начебто незаконно відібрані "Нафтогазом" обсяги транзитного газу.

  Коментуючи цю перемогу, Президент України Петро Порошенко завірив, що Україна домагатиметься арешту активів "Газпрому" в разі невиплати боргу за рішенням арбітражу. Крім того, після публікації рішення арбітражу стало відомо, що російська компанія знизила тиск на вході в українську ГТС майже на 20% нижче контрактного.

  Зазначимо також, що це вже друга перемога України у Стокгольмському арбітражі. Наприкінці минулого року міжнародна Феміда вже стала на бік "Нафтогазу" в суперечці з "Газпромом" щодо обсягів закупівлі блакитного палива Україною для внутрішніх потреб та ціни на нього.

  Попередній матеріал
  Рева розповів про умови виплати пенсій на окупованих територіях
  Наступний матеріал
  До престижного рейтингу Inc. 5000 потрапили п'ять українських IT-компаній