Російський "Газпром" http://oilreview.kiev.ua/

Перемога у газовій суперечці: "Нафтогаз" виграв у "Газпрому" арбітраж щодо транзиту

Російський монополіст зобов'язаний виплатити "Нафтогазу" понад $4,6 млрд

"Нафтогаз" домігся компенсації від російського "Газпрому" за непоставлений газ для транзиту. Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги української компанії, повідомляє прес-служба НАК "Нафтогаз України".

Російський монополіст зобов'язаний виплатити "Нафтогазу" понад $4,6 млрд. Водночас Арбітражний суд відхилив вимоги "Газпрому" щодо штрафів за начебто незаконно відібрані "Нафтогазом" обсяги транзитного газу.

На тепер між газовими компаніями діє два контракти: на постачання блакитного палива та на його транзит територією України. У 2014 році в Стокгольмі були ініційовані провадження щодо кожного з них. У "транзитній" частині йдеться про недопостачання та недоплату за послуги транзиту в 2009-2016 роках. "Нафтогаз" просив суд стягнути з "Газпрому" компенсацію через те, що той не переглянув тарифи, як це було обумовлено в контракті.

"Ми виграли $4,63 млрд, які "Газпром" повинен компенсувати за минулі періоди. Це дуже велика цифра, вона значно більша, ніж заборгованість за газ, який ми відбирали в 2014 році і не оплатили, там трохи більше $2 млрд. І це фактично означає, що "Газпром" повинен сплатити на користь "Нафтогазу", починаючи з наступного дня, $2,5 млрд", – відзвітував голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв Президенту.

У свою чергу Петро Порошенко зазначив: "Я хотів би подякувати всю нашу команду, це є справжня перемога. З цих коштів будуть сплачені газ, який споживався нами в дуже важкому 2014 році і до бюджету державної компанії НАК "Нафтогаз" буде зараховано $2,56 млрд, і будуть зараховані негайно".

Нагадаємо, контракт на транзит між "Нафтогазом" і "Газпромом" був підписаний у 2009 році керівниками компаній за підсумками переговорів тодішніх прем'єрів України та Росії – Юлії Тимошенко та Володимира Путіна. Він розрахований на десять років, до кінця 2019 року.

Попередній матеріал
Новий виток конфлікту МОЗ та НМУ: Гройсман та члени уряду отримали смс із погрозами
Наступний матеріал
Збірну України провели на сьомі зимові Паралімпійські ігри
Loading...