5 канал

Новий виток конфлікту МОЗ та НМУ: Гройсман та члени уряду отримали смс із погрозами

Хто саме розсилав смс, з'ясувати неможливо – номер відімкнений

СМС-повідомлення з погрозами та вимогою звільнити Уляну Супрун із посади виконувача обов'язків міністра охорони здоров'я отримали деякі міністри просто під час засідання Кабміну. Анонімне повідомлення журналістам продемонструвала сама в.о. міністра охорони здоров'я. У Національному медичному університеті імені Богомольця сьогодні відновили навчання, але від попередніх вимог щодо поновлення на посаді ректора Катерини Амосової обіцяють не відмовлятися. Це відсторонення й стало причиною страйку викладацького корпусу та частини студентів, і конфлікту вишу із профільним міністерством.

Уляна Супрун демонструє СМС із невідомого номера. Розповідає: таке повідомлення отримали також прем'єр-міністр та деякі інші члени уряду.

"Супрун уже списана в утиль, так как подняла руку на святое – НМУ им. Богомольца и его ректора Амосову Екатерину Николаевну. Надеюсь, вы сегодня примете решение отстранить Супрун и восстановить Амосову Екатерину Николаевну в должности. Иначе, надеюсь Вы помните, что большинство изменений в Украине было инициировано студентами", – йдеться в повідомленні.

Хто саме розсилав смс, з'ясувати неможливо. Номер відімкнений. Сама Супрун зазначає: "Бачимо, що діють ті, які хочуть позбавитися тих, які роблять реформи... Ну я не знаю… це погроза по темі, що зараз відбувається у медуніверситеті".

У страйккомі медуніверситету Богомольця свою причетність до розсилання смс спростовують. Їхню позицію на засіданні уряду озвучує голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець.

"Мені написали представники НМУ і представники страйккому – вони написали всі заяви, що це не від них. Вони просили розібратися, хто створює такі провокації і для чого це робиться… Ніякі розсилки, вони без грошей не відбуваються. Ніхто це не робить за власним бажанням", – стверджує вона.

Уляна Супрун звернулася до МВС, СБУ та ГПУ з проханням розслідувати інцидент з смс-погрозами. Такі протизаконні дії – парафія Кіберполіції, але там поки що жодних звернень не отримували. Тим часом, в університеті Богомольця знімають плакати та готуються вийти на навчання. Але очікують, що у конфлікт втрутиться прем'єр-міністр. Із такими закликами до Володимира Гройсмана звернулися представники профільного парламентського комітету.

Наразі страйк завершений і вже завтра в медичному університеті відновлять навчання. Щоправда, протест на цьому не закінчений. Завтра вранці активісти зберуться під ректоратом університету, щоб не допустити на роботу призначеного міністерством в.о. ректора Михайла Захараша.

Зі свого боку, в МОЗ обіцяють не відступати – перевірка роботи вишу триватиме. Зокрема, мають встановити, хто винен у зриві ліцензійного екзамену "Крок-1", який минулого тижня мали скласти студенти-стоматологи. Саме провал іспиту став підставою відсторонення ректора Катерини Амосової.

Олена Бережнюк, Микола Лебедев, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

Пам'ятник жертвам популізму: під ВР прихильники медреформи провели моторошний флешмоб – фото

Під ВР прихильники медреформи провели флешмоб
/
Під ВР прихильники медреформи провели флешмоб
Під ВР прихильники медреформи провели флешмоб
/
Під ВР прихильники медреформи провели флешмоб
Під ВР прихильники медреформи провели флешмоб
/
Під ВР прихильники медреформи провели флешмоб
Під ВР прихильники медреформи провели флешмоб
/
Під ВР прихильники медреформи провели флешмоб
Під ВР прихильники медреформи провели флешмоб
/
Під ВР прихильники медреформи провели флешмоб

Попередній матеріал
Нові звільнення заручників, "наполеонівські плани" на Раду і відпочинок на Мальдівах: про що говорив Президент
Наступний матеріал
Перемога у газовій суперечці: "Нафтогаз" виграв у "Газпрому" арбітраж щодо транзиту

Медуніверситет Богомольця оголосив безстроковий страйк – у МОЗ відреагували

"Гучна заява": Москаль вилаявся на адресу очільниці МОЗ Супрун

Відсторонена ректор медуніверситету Богомольця про зрив іспиту: Це використання студентів для зведення зі мною особистих рахунків

"Ми просили ЮНІСЕФ поквапитися": Супрун розповіла про нову партію вакцин від кору

Засідання Кабінету міністрів – завершено

Засідання Комітету з питань охорони здоров'я щодо конфліктної ситуації у медичному університеті ім. Богомольця – трансляція