5 канал

Безстроковий страйк та обопільні звинувачення: що відбувається між МОЗ та НМУ ім. Богомольця

Безстроковий страйк в університеті імені Богомольця в Києві оголосили працівники, до них долучилася частина студентів

Протестувальники стверджують, що виш став об'єктом безпрецедентного тиску з боку керівництва МОЗ, який також проявився у відстороненні від посади ректора університету. У відомстві звинувачення з боку страйкарів відкидають й закликають не переривати навчального процесу.

Замкнені двері, ланцюги на вході, наклеєні оголошення про страйк. Із понеділка, 26 лютого, студенти університету імені Богомольця вирішили не виходити на пари. Все через конфлікт керівництва вишу із Міністерством охорони здоров'я.

5 канал

Фізико-хімічний корпус університету – єдиний, до якого студенти можуть потрапити цього дня. Тут зібралися декілька десятків майбутніх медиків та їхні викладачі. Всі виступають проти відсторонення Міністерством від виконання обов'язків ректора Катерини Амосової.

Її звинуватили у зриві ліцензійного екзамену "Крок-1", який минулого тижня мали скласти студенти-стоматологи. Повернення ректора на посаду – одна з вимог протестувальників.

"Повернути до роботи ректора і налагодити процес, який відбувається в університеті. Це навчання, підготовка і здача "Кроків", і взагалі виконання того шляху, за яким ми йдемо", – заявила директор науково-дослідного інституту експериментальної та клінічної медицини НМУ Лариса Натрус.

5 канал

Повідомлення про страйк студентам стали розсилати ще в неділю, на шостий день після відсторонення ректора. Катерину Амосову, яка дії МОЗ назвала спробою тиску, підтримала частина студентів.

"Ніхто з міністерства, хто відповідальний за події, які відбулися у вівторок – зі зривом "Кроку" – не відповів нам на жодне запитання. В нас був Лінчевський, його депутати. Були його радники, і нічого не аргументували ", – каже студентка вишу Айнур Багірова.

5 канал

Але страйк на підтримку ректора підтримали не всі майбутні медики.

"Студенти державної форми навчання навчаються за чиї гроші? За кошти країни, а контрактники платять за навчання. За що вони платять? За те, що навчання немає?" – запитує студентка університету Марія Копоть.

Заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський каже: ще минулого тижня намагався донести позицію відомства до своїх опонентів.

"Аморально оголошувати страйк, закриваючи корпус університету та закриваючи двері для студентів. Я був двічі в університеті. Це щоразу крик, шум, галас, бесіди не виходить", – коментує заступник очільниці МОЗ.

У самому міністерстві спочатку закликали не допустити зриву навчального процесу, а пізніше назвали страйк саботажем деяких членів адміністрації та деканів Національного медичного університету.

"Це не є страйк. Це є відсторонення студентів від навчального процесу. Це є провина керівництва університету. Я думаю, що це буде їхня відповідальність", – заявила Уляна Супрун.

А організатори свій страйк назвали безстроковим і готові протестувати аж до виконання їхніх вимог.

Петро Троць, Михайло Третяк, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Пам'ятник жертвам популізму: під ВР прихильники медреформи провели моторошний флешмоб – фото

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Політичні репресії в Криму не припиняються, а тільки набирають обертів – Умеров
Наступний матеріал
"Така акція у Криму неможлива": на Майдані пройшов Мітинг солідарності
Loading...