5 канал

МОЗ не пішло на компроміс із НМУ ім. Богомольця: що пропонували

У відомстві продовжують наголошувати, що винними у зриві іспиту для студентів-стоматологів "Крок" є саме керівництво університету

Комітет Верховної Ради з питань охорони здоров’я просить перевірити законність відсторонення ректора медуніверситету імені Богомольця Катерини Амосової. Це вирішили на засіданні парламентського комітету 27 лютого, передає кореспондент "5 каналу". 

На засідання прийшли представники медичного університету, народні обранці та власне члени комітету ВР з питань охорони здоров’я.

Як стало відомо, у МОЗ продовжують наголошувати, що винним у зриві іспиту для студентів-стоматологів "Крок" є саме керівництво університету. Саме через це Катерину Амосову відсторонили від виконання обов'язків.

"Університет був відповідальний щодо забезпечення іспиту "Крок-1". Це дозволило би нам виграти час для подальших перемовин у рамках медіації, що робити далі. Аналогія: коли пацієнт надходить з ускладненим гіпертензивним кризом, спочатку лікують ускладнення, а потім його лікують планово", – пояснює ситуацію ректор НМУ ім. Богомольця Катерина Амосова.

"Станом на сьогодні, незважаючи на неодноразові запрошення, ректор університету не з'явилася жодного разу для дачі пояснень на засідання комісії. Так само не було можливості зустрітися в університеті на наглядовій раді", – каже заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський.

Члени комітету та учасники дискусії наполягали: конфлікт потрібно залагодити насамперед для припинення безстрокового страйку, а також для того, аби студенти змогли повернутися до навчання. Для цього пропонували компроміс: МОЗ погодилося б скасувати рішення щодо відсторонення ректора ВНЗ Катерини Амосової, а її обов'язки виконував би один із заступників. Натомість заступнику міністра охорони здоров'я Лінчевському пропонували залишити комісію, що вивчає ситуацію стосовно університету. Амосова була готова піти на такий крок, а от у МОЗ утрималися від проголошених ініціатив.

Зрештою, Комітет ВР проголосував за декілька кроків для врегулювання ситуації:

  1. Звернення до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, аби донести ситуацію;
  2. Вимога до Міністерства охорони здоров'я щодо скасування скандального наказу;
  3. Визначення із датою, коли студенти зможуть скласти необхідний іспит "Крок-1".

Детальніше про ситуацію – дивіться у відео:

Як інформував 5.UA, 26 лютого безстроковий страйк у Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця оголосили працівники вишу. Їх підтримує й частина студентів. Стверджують, що керівництво Міністерства охорони здоров'я України безпрецедентно і брутально втручалося в діяльність університету. Через протест у ВНЗ сьогодні не було жодної пари. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Пам'ятник жертвам популізму: під ВР прихильники медреформи провели моторошний флешмоб – фото

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Знеструмлені та замерзлі": наслідки снігопадів на Одещині
Наступний матеріал
У Нацполіції розповіли, на яких дорогах через негоду обмежили рух – інфографіка
Loading...