goodvin.info

У "Нафтогазі" повідомили, що за добу Україна отримала 25 млн кубометрів газу

Це на 7 млн кубів більше, ніж мав би за день поставити "Газпром"

25 мільйонів кубометрів газу за добу отримала Україна від європейських компаній. Як повідомили "5 каналу" у "Нафтогазі", це на 7 мільйонів кубів більше, ніж мав би за день поставити "Газпром". Це не тільки Польща, а також Угорщина і основний напрямок – Словаччина.

"Ми протягом однієї доби змогли повністю переорієнтуватися на європейський ринок. Ми працюємо з найбільшими європейськими компаніями - німецькими, швейцарськими, французькими. І за рахунок саме цих наших контрагентів, які є реально надійними, не так як "Газпром", ми зараз ці обсяги отримуємо", - зазначили у компанії.

Нагадаємо, раніше про стабілізацію ситуації із газопостачанням заявив Президент України. Глава держави наголосив, Україна скоротила споживання газу від 2 березня на 14% – на 25 мільйонів кубів. Порошенко запевнив: країна в повному обсязі забезпечує транзит блакитного палива до Європейського Союзу. 

Напередодні "Газпром" заявив, що ініціюватиме розрив усіх контрактів із "Нафтогазом" – і щодо постачання, і щодо транзиту. Такою була реакція російського монополіста на рішення Стокгольмського арбітражу про стягнення $2,5 млрд за підсумками двох позовів. Президент України натомість запевнив: "Газпром" не може в односторонньому порядку розірвати контракт із "Нафтогазом". Порошенко зазначив, що відповідна норма не прописана у газовому документі.

Крім того, напередодні Росія знизила тиск на 20% у газопроводах на своєму боці системи. Через це у "Нафтогазі" закликали і простих українців, і підприємства економити споживання блакитного палива

Попередній матеріал
Затриманих внаслідок сутичок біля ВР відпустили з райвідділків поліції, окрім однієї особи
Наступний матеріал
Негода лютує в Україні: рятувальники продовжують визволяти зі снігового полону легковики

Президент заявив про стабілізацію ситуації із газопостачанням

Гройсман: Робимо все, аби повернутися у штатний режим з газом вже 6 березня

"Газпром" заявив, що "негайно" починає процедуру розірвання контрактів із "Нафтогазом"

Перемога у газовій суперечці: "Нафтогаз" виграв у "Газпрому" арбітраж щодо транзиту

Коболєв про переговори з "Газпромом": "Поки що прогресу немає... але він буде"

"Нафтогаз" суттєво знижує ціни на газ для промисловців