#Прикрути: українців закликають до кінця "кризового тижня" економити блакитне паливо

Нині в Україні – найкритичніший період, адже не вистачає до 20 млн куб. м газу на добу

"Нафтогаз" закликає українські домогосподарства зменшити температуру у приміщеннях на 1-2 градуси, а промислові підприємства – істотно знизити споживання газу. Із 2-го по 6-те березня, також з метою економії, школи та дитячі садки по всій Україні не працюватимуть. Згідно з розрахунками енергетиків ці обмеження допоможуть протриматися у протистоянні "Нафтогазу" та "Газпрому". Йдеться про "кризовий тиждень", після якого морози мають відступити і потреби споживачів зменшаться. Щодо реальності такого плану – в сюжеті.

Усю зиму, незалежно від температури повітря за вікном, подружжя пенсіонерів вмикає газовий котел на мінімум. Аби в невеликому приватному будинку довше трималося тепло, утеплили його ззовні пінопластом. Заощаджують, бо хочуть, щоб Україна була незалежною від поставок газу з Росії.

"Ми бачимо, як нам газ дістається в країну. Якби було в нас достатньо газу, то можна було і не економити. Тепліше було би нам, я би навіть не вдягала ці кофти. А раз тяжко дістається газ, то чого би й ні?" – каже мешканка Дніпра Марія Подобна.

Із проханням зменшити обігрів на 1 градус удень та на 2 – вночі, – звернулося керівництво "Нафтогазу" до всіх українців, що живуть у приватних оселях. Те саме стосується і багатоквартирних будинків із централізованим опаленням. Адже Росія, після програшу в Стокгольмському арбітражі, вкотре оголосила енергетичну війну Україні і з 1 березня відмовилася за контрактом постачати вже оплачений газ. Протриматися українцям треба декілька днів, допоки стихнуть морози. У соціальних мережах навіть запустили кампанію із хештегом "#Прикрути".

Чи не єдині, хто вбачає хоча би якийсь позитив у газовому шантажі Росією України є школярі та дошкільнята – в них позапланові канікули. Через запроваджений режим суворої економії із 2-го по 6-те березня по всій Україні обмежили навчання в дитячих садках та школах. Те, що дітям – радість, батькам – клопіт.

Із приходом весняного тепла газова зброя вже не подіє на Україну, переконують експерти. Тому вважають, що запроваджена економія – найкраща відповідь "Газпрому". Нині в Україні – найкритичніший період, адже не вистачає до 20 млн куб.м газу на добу. Попри те, що блакитного палива є достатньо в підземних сховищах, технічні можливості його звідти підняти – обмежені.

Леся Головата, Наталія Світлова, Ігор Костюк та Андрій Ковбаса, "5 канал"

Попередній матеріал
Дії "Газпрому" можуть зменшити кількість прихильників Росії серед європейських політиків – нардеп
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": критик і заслужений журналіст України Олег Вергеліс в ефірі "5 каналу"

"Газпром" заявив, що "негайно" починає процедуру розірвання контрактів із "Нафтогазом"

Поки "Нафтогаз" святкує перемогу, "Газпром" почав мстити: розлого про перипетії "газової справи"

Коболєв про переговори з "Газпромом": "Поки що прогресу немає... але він буде"

Польська PGNiG готова забезпечити поставки газу до України – заява компанії

"Газпром" істерично відреагував на програш у Стокгольмському арбітражі: яка помилка менеджементу – Коболєв

"Газпром" знизив тиск на вході в українську ГТС майже на 20% нижче контрактного – Клімкін