Унікальний аграрний ліцей в Умані
Унікальний аграрний ліцей в Умані 5 канал

Без форми, дзвінків та майже без "домашки": як працює унікальний ліцей на Черкащині

Викладачі запевняють, що система не новаторська. Головне завдання – навчити дітей вільно мислити

Без шкільної форми, дзвінків на уроки та майже без домашніх завдань. Так навчаються учні в Умані на Черкащині. Там працює унікальний аграрний ліцей, де дітям дали повну свободу дій та можливість самостійно контролювати процес навчання. Що з того вийшло – дивіться в сюжеті.

Іван Заболотний поспіхом повторює вивчений матеріал, бо скоро бігти на урок. Постійно дивиться на годинник, аби не спізнитися. Бо про початок навчання тут не сповіщують – дзвінків немає. Уточнює: "В нас по дві-три пари на день і по дві-три пари-студії".

На всю школу – два класи, поділені на чотири групи. Утім, групами їх не називають. Вони – екіпажі, а навчальний день – маршрут. Діти тут працюють колективно, а їхні оцінки – таємниця. За навчальним процесом також стежать самі учні. Їх називають міністрами, яких обирають самі ж ліцеїсти.

За навчання платять не грошима, а знаннями. Замість оцінок діти отримують символічні гроші – уалі, якими потім і розраховуються. "Це наші уалі, і кожен ліцеїст повинен кожного місяця платити ними за навчання: 200 уалів місяць. Але якщо ліцеїст не назбирає цієї суми, то даються додаткові бліц-проекти", – пояснює ліцеїстка Вероніка Петльована.

Домашні завдання – майже не дають. Пари – в ігрових формах, за кожним закріплений учитель-наставник. Викладачі кажуть – система не новаторська. Головне завдання – навчити дітей вільно мислити.

"Дитина обирає самостійно знання, певний рівень, який вона може подолати, і визначає самостійно час, за який вона це зможе зробити. І звичайно, командна робота допомагає дітям розкритися, почуватися не скуто, а відкрито, не боятися, що поставлять двійку", – розповідає учителька Алла Товкис.

Поки що такий аграрний ліцей – єдиний в Україні. Його засновники кажуть, планують відкрити ще декілька – в різних областях країни,аби виховати покоління, яке виведе аграрний сектор країни на новий рівень.

Ярослава Литвин, Олександр Коваленко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

Певно найхоробріші першачки: День знань у прифронтовій Авдіївці – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Міжнародний біатлон: українці Володимир Семаков та Віта Семеренко вибороли "бронзу"
Наступний матеріал
За 2017-й рік гривня послабшала на 1,6% – експерт
Loading...

"Це страшна трагедія": що насправді сталося із зниклою 12-річною школяркою у Кропивницькому

"Небезпечні забавки": на Кіровоградщині знайшли тіло дівчини, яку розшукували чотири дні

Міносвіти пропонує три моделі навчання для нацменшин: для російськомовних – окремо

Вимушені канікули: у Дніпрі на карантин відправили вже п'ять тис. учнів

"Дружньо, один біля одного": у школі Маріуполя в туалеті немає навіть перегородок

Б'є вчителів і керівництво школи: проти 8-річного Артура з Троєщини відкрили 12 кримінальних справ