Черкаські школярі моржують
Черкаські школярі моржують
5 канал

Поки всі хворіють – вони гартуються: як учні черкаської школи "моржують"

На вулиці -4 °С, і доки черкасці кутаються у теплий одяг щоб хоч якось зігрітися – учнів четвертого класу школи холод не лякає

Той випадок, коли негода не стане заваді, ба більше – закріпить здоров'я. Четверокласники однієї з черкаських шкіл загартовуються обливанням на морозі. Звісно, під наглядом дорослих: до цієї процедури дітей готує їхня вчителька, яка сама моржує вже 15 років. У той час, як в інших класах запровадили карантин, учні Валентини Безкоровайної занять не пропускають.

Після уроків учні четвертого класу не поспішають додому. Вони готуються до обливання. Перед процедурою набирають воду у відра. Ще у класі діти роблять фізичні вправи. Лиш потому на шкільному подвір'ї виливають на себе воду.

На вулиці -4 °С, і доки черкасці кутаються в теплий одяг, щоб хоч якось зігрітися – учнів четвертого класу загальноосвітньої школи-ліцею спортивного профілю №34 холод не лякає. Загартовуються щодня під наглядом вчительки. Валентина Безкоровайна моржує вже 15 років.

Поки в інших класах запроваджують карантин – у четвертому всі, як один, на уроках. "На сьогодні в моєму класі тільки одна дитина хворіла, після того, як у сім'ї була хвороба. У нашому класі буквально три дитини не ходить на групу здоров'я, але там – батьки, вони бояться. Деякі діти підходять і навіть просять поговорити з мамою", – розповідає педагог.

Лікарі застерігають: без підготовки обливатися взимку категорично заборонено. Медики рекомендують починати загартовування влітку і поступово звикати до холодної води.

"Готуємо імунну систему до супротиву нападам інфекційних агентів – насамперед гострих респіраторних вірусних захворювань, які вже, своєю чергою, дають ускладнення на інші органи і системи. Тож це профілактика не тільки гострих респіраторних інфекцій, а й загострення хронічних", – пояснює завідувач пульмонологічним відділенням першої черкаської міської лікарні Антон Лисенко.

Медики кажуть: спочатку треба обов'язково прокунсультуватися з лікарем. А людям із серцево-судинними та легеневими захворюваннями слід взагалі відмовитися від холодних процедур.

Яна Лимаренко, Олександр Коваленко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Нарада щодо ситуації в енергетичному секторі України – відео
Наступний матеріал
Як далеко зайде переможений в суді "Газпром" у шантажі України – "Час. Підсумки дня"

У Черкасах вщерть заповнився жіночий кризовий центр

Уродинамічна проблема: чому в Україні тисячі хворих діток не можуть навіть обстежитися

На Волині раптово померла породілля: жителі Любомля вимагають покарати лікарів

Коли "працівник" у школі тямущий: кропивницькі школярі власноруч роблять міні-пічки для бійців АТО

Міністр інформаційної політики розповів про свій стан здоров’я

Отруєння малюків: у Луцьку близько 15 дошкільнят потрапили до лікарні