Та сама міні-пічка з казанком
Та сама міні-пічка з казанком 5 канал

Коли "працівник" у школі тямущий: кропивницькі школярі власноруч роблять міні-пічки для бійців АТО

Нині школярам, аби не припиняти виробництва, потрібні запаси металу – того, що є, вистачить лише на декілька тижнів

Кропивницькі школярі виготовляють для українських військовослужбовців саморобні міні-пічки. Уже вдалося зробити кілька десятків пристроїв. Для цього дев'ятикласник Клим Сябренко щоденно з друзями залишається після уроків у школі.

"Після того як мій батько поїхав в АТО, він зіткнувся з такою проблемою, що бійці мерзнуть у бліндажах або на позиціях. Ми вирішили трохи покопатися в інтернеті та зробити пічку", – каже школяр Клим Сябренко.

Перші декілька виробів хлопець зробив удома з батьком, а потім попросив учителя праці, щоб він допоміг удосконалити їх – зробити компактними та ощадними.

"Спершу ми зробили ескізи, потім – креслення і почали працювати. Моє було завдання навчити їх працювати, а їх – робити", – розповідає учитель трудового навчання Олександр Алєксєєнко.

Так у 34-й школі Кропивницького з'явилася ініціативна група старшокласників, які почали виготовляти металеві міні-пічки. Кожен із хлопців має свій обсяг роботи. Хтось розмічає на листовому металі елемент. Інші – обережно вирізають та загинають їх.

Десять хвилин роботи лещатами та киянкою – і прилад майже готовий. Залишилося скріпити деталі. А потім на міні-пічці можна кип'ятити воду, розігрівати їжу та гріти руки.

До справи долучилися і дівчата – шиють чохли для пічок. Декілька десятків школярі вже передали військовим третього полку спецпризначення. Враженнями про пічки, які вміщаються у кишені, ділиться спецпризначенець із позивним "Док".

"Ми самі з консервних банок колись намагалися виготовляти такі пічечки – з проволоки, підставочки. Особливо взимку, коли перші роки були, і ми так само підігрівали чашку води, щоб зробити каву чи чай, бо морози, і не було де зігрітися. Завдяки таким гарячим напоям ми зігрівалися від холоду, тому дрібнички, які тут видаються дитячими і не дуже серйозними, – там дужі потрібні", – переконує боєць 3-го полку спеціального призначення ЗСУ.

Нині школярам для того, щоб не припиняти виробництва, потрібні запаси металу. Того, що є, вистачить лише на декілька тижнів.

Ольга Склярук, Сергій Баранюк, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

ФОТО: Сучасне медустаткування та реанімобілі – як виглядає волонтерська допомога

Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль

Попередній матеріал
Справжній сніговий апокаліпсис: Україну накрило хуртовинами, а потепліє – не скоро
Наступний матеріал
Засідання Ради національної безпеки та оборони – відео
Loading...

Фінансування ветеранських ГО: під Кабміном активісти вимагали відставки Реви

"Творча криївка": волонтери почали збирати кошти на психологічне відновлення військових

"ЗА ЧАЙ.COM": український "грузинобандерівець" – волонтер Давид Арахамія в ефірі "5 каналу"

Водяне: як українські військові допомагають місцевим виживати

"Дашка" – це дійсно страшно: як проходять кулеметні стрільби в АТО

Відкривають вогонь і по цивільних, і по позиціях ЗСУ: в АТО активізувались терористи