"Дашка" – це дійсно страшно: як проходять кулеметні стрільби в АТО

Навчання поблизу фронту слугують відточенню навичок роботи з цією зброєю, яка, кажуть військові, в умовах Мінських домовленостей є ефективним засобом стримання техніки та живої сили противника

Поблизу Попасної тривають регулярні навчання українських військових із використанням кулеметів ДШК. 

"ДШК – це страшно. Дійсно страшно! Як для ворога, так і для нас. "Дашка" – це єдине, що ми можемо взяти в руки, і ставити крапку. Звісно, якщо буде дозвіл вищого командування", – каже військовий Микола.

Микола – кулеметник. Тримає оборону поблизу Новозванівки, де до ворогів кількасот метрів. Щоб протистояти їхнім натискам, великокаліберні кулемети використовують найчастіше. Армійці цю зброю називають жіночим ім'ям "Дашка".

"Добре себе зарекомендувала у польових умовах. Призначена для ураження техніки противника та ураження живої сили. Вражає мішені. Із нею добре працювати, компактно", – переконує військовий Дмитро.

Прицільна дальність стрільби ДШК – 3200 метрів. Його легкість і компактність дозволяє кулеметникам швидко змінювати позиції. Щоб не стати мішенню для противника, на кожному опорному пункті для кулеметів обладнано щонайменше з десяток вогневих позицій.

"Якщо не вчасно змінити позиції, даємо відповідь і, можливо, військовослужбовці, якщо не встигли змінити позицію, коли їх помітили, можуть, так би мовити, зазнати поранень", – каже військовий Ростислав.

Попри те, що чи не щодня кулеметникам доводиться давати відсіч ворогу, армійці багато часу приділяють навчанням.

"Після кожного пострілу вони аналізують свої постріли, навички. Також відчуття своєї гвинтівки типу ДШК, якою ведуть вогонь, щоб знати її характеристики, як вона стріляє, її приведення до нормального бою", – зазначає боєць Дмитро.

"В окопі згадуєш помилки і поправляєш постріл", – додає військовий Сергій.

Такі заняття у підрозділі відбуваються щонайменше раз на тиждень. Вояки удосконалюють навички стрільб з усіх видів озброєння бригади.

"Піднімає бойовий дух. Навіть просто для того проводимо стрільби, аби понюхати пороху. Той, хто може, набирається досвіду, покращує свою стрілянину. Аби давати "сєпарам" відсіч, аби не лізли на нашу землю", – наголошує армієць Дмитро.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Луганська область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Вірна "Дашка": бійці АТО вправно стріляють з "крупного калібру" – ФОТО

Стрільби з ДШКМ
/
Стрільби з ДШКМ
/
Стрільби з ДШКМ
/
Стрільби з ДШКМ
/
Стрільби з ДШКМ
/
Стрільби з ДШКМ
/
Стрільби з ДШКМ
/
Стрільби з ДШКМ
/
Стрільби з ДШКМ
/
Стрільби з ДШКМ
/
Стрільби з ДШКМ
/
Стрільби з ДШКМ
/
Стрільби з ДШКМ
/
Стрільби з ДШКМ
/
Стрільби з ДШКМ
/
Стрільби з ДШКМ
/

Попередній матеріал
Пленарне засідання Верховної Ради – завершено
Наступний матеріал
"Буде ще гірше": українців попереджають про снігові замети та сильні вітри