Клімкін: Україна має юридичні механізми, аби змусити "Газпром" сплатити борг

  За правилами арбітражу, "Газпром" має виплачувати суму компенсації Україні відразу

  Україна має юридичні механізми, щоб змусити "Газпром" виконати рішення Стокгольмського арбітражу про компенсацію "Нафтогазу" $2,56 млрд. Про це заявив журналістам у понеділок, 5 березня, міністр закордонних справ України Павло Клімкін, повідомляє "Укрінформ".

  "За правилами арбітражу, вони ("Газпром" – ред.) мають виплачувати (суму компенсації) відразу. Вони вже порушили правила арбітражу. Вони також порушили правила арбітражу, заявивши про розірвання контрактів (з "Нафтогазом" – ред.), оскільки це неможливо з юридичної точки зору... Тому будемо тиснути. Не забувайте, в нас є Нью-Йоркська конвенція щодо виконання рішень арбітражу. Якщо Росія не виконуватиме, підемо в суди – підемо в Нью-Йорк, підемо в Лондон, підемо в усі країни. Я вже дав нашим послам доручення дивитися на активи "Газпрому" по всій Європі. Вони там акуратно все рахують, ми зараз з Мін'юстом говоримо, тобто в нас є система. Вистрибнути від виконання рішення арбітражу зараз "Газпрому" вже не вдасться", – сказав Клімкін.

  За його словами, нинішня ситуація з поставками російського газу в Україну, яку вже вирішено, докорінно відрізняється від тієї, що була у 2006 і 2009 роках. Клімкін зауважив: тоді всі вважали, що "це серйозно", але історія повторюється двічі – спочатку у вигляді трагедії, а потім у вигляді комедії.

  "Тобто "Газпром" влаштував комедію, і це дуже добре зрозуміли в Брюсселі, в Берліні і в усіх європейських столицях. Ми одразу ініціювали наш механізм (раннього попередження в енергетичній сфері – ред.) за Угодою про асоціацію, просили скликати тристоронній формат (Україна, ЄС і Росія – ред.), але Росія не захотіла. Вона просто боїться того, що ми пред'явимо всі ці докази", – наголосив міністр.

  Нагадаємо, "Газпром" після рішення Cтокгольмського арбітражу не на свою користь заявив про ініціювання в арбітражному суді розірвання контрактів із "Нафтогазом" на постачання газу в Україну і транзит газу через її територію в Європу. В "Нафтогазі" своєю чергою заявили, що поки не отримували від російського "Газпрому" жодних документів про розірвання контрактів на купівлю-продаж і постачання газу. У лютому "Нафтогаз" здійснив передоплату за газ "Газпрому" в очікуванні початку постачань газу від 1 березня. Проте російська компанія повернула гроші й відмовилася поставляти газ.

  Попередній матеріал
  Стівен Гокінг розповів, що було до Великого вибуху, і як саме утворився Всесвіт – відео
  Наступний матеріал
  Більше ніяких конкурсів у 1-й клас: МОН опублікувало новий механізм зарахування дітей до школи

  Проблема з газопостачанням в Україні вирішена: подробиці

  Гройсман: Робимо все, аби повернутися у штатний режим з газом вже 6 березня

  "Газпром" заявив, що "негайно" починає процедуру розірвання контрактів із "Нафтогазом"

  "Газпром" істерично відреагував на програш у Стокгольмському арбітражі: яка помилка менеджементу – Коболєв

  "Нафтогаз" vs "Газпром": прес-конференція Андрія Коболєва – відео

  Перемога у газовій суперечці: "Нафтогаз" виграв у "Газпрому" арбітраж щодо транзиту