"Стурбовані й роздратовані": Німеччину обурила відмова "Газпрому" постачати газ Україні

  Є два рішення Стокгольмського суду щодо спору між двома енергокомпаніями

  Рішення "Газпрому" розірвати контракт із "Нафтогазом" та припинити постачання газу "викликали стурбованість і роздратування" у Німеччині та Європі. Про це заявив у понеділок, 5 березня, на брифінгу офіційний представник федерального уряду Штеффен Зайберт, повідомляє "Укрінформ".

  "Федеральний уряд сприйняв із занепокоєнням повідомлення про те, що "Газпром" має намір розірвати свої договори із українським "Нафтогазом", ще більшу стурбованість викликає те, що постачання газу в Україну не здійснюється", – сказав Зайберт.

  Політик також нагадав, що є два рішення Стокгольмського суду щодо спору між двома енергокомпаніями – від кінця грудня і кінця лютого. У Берліні переконані, що зараз обидві компанії мають виконувати ці рішення, у яких прописані права та зобов'язання сторін.

  "Якщо "Газпром" тепер хоче передчасно оголосити про розрив контрактів, це викликає роздратування не лише тут, у Німеччині, але і в інших країнах ЄС, і в Єврокомісії", – підкреслив Зайберт. За його словами, в інтересах ЄС, а також Росії та України, щоб вони виступали надійними партнерами у питанні забезпечення Європи газом, щоб було гарантовано безперервність і безпеку.

  При цьому представник Ангели Меркель привітав як позитив те, що єврокомісар Марош Шевчович нині намагається вирішити цей конфлікт, маючи контакт з обома країнами. У "тісному контакті" з усіма сторонами переговорів перебуває і федеральний уряд і підтримує всі кроки, які зможуть привести до врегулювання, запевнив його представник.

  Зайберт при цьому наголосив, що зв'язку між ситуацією, що склалася, і проектом "Північний потік 2" уряд ФРН не бачить, продовжуючи наполягати, що це суто економічний проект. Вирішальним тут є, щоб були дотримані всі правові та національні законодавства – європейські, міжнародні і, звичайно, окремих країн

  Як повідомляв 5.UA, 28 лютого 2018 року "Нафтогаз" домігся компенсації від російського "Газпрому" за непоставлений газ для транзиту. Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги української компанії. Російський монополіст зобов'язаний виплатити "Нафтогазу" понад $4,6 млрд. Водночас Арбітражний суд відхилив вимоги "Газпрому" щодо штрафів за начебто незаконно відібрані "Нафтогазом" обсяги транзитного газу. Своєю чергою Президент України Петро Порошенко зазначив, що Україна домагатиметься арешту активів "Газпрому" в разі невиплати боргу за рішенням арбітражу.

  Водночас "Газпром" після рішення Стокгольмського арбітражу не на свою користь заявив, що ініціює розірвання контрактів на постачання і транзит газу з НАК "Нафтогаз України".

  Попередній матеріал
  Швеція заявила про готовність взяти участь у миротворчій місії ООН на Донбасі
  Наступний матеріал
  Порошенко підписав закон про кримінальну відповідальність за сприяння самогубству: яке буде покарання