5 канал

Візуальна ревізія комунальників та обурені батьки: що коїться в київському ліцеї

Тяганина довкола столичного фізико-математичного ліцею триває. А поки вже другий день навчання у закладі не проводять

Надвечір 12 березня батькам учнів сказали, що діти можуть прийти на навчання. Але вже майже вночі райдержадміністрація змінила своє рішення. Зважаючи на це, ранком 13 березня батьки поновили збори. Вони не вірять висновкам експертизи про аварійність будівлі і вимагають ще однієї перевірки. 

Районна влада обіцяє провести нову експертизу. Поки будівлю перевірятимуть, батьки наполягають на продовженні навчання.

Будівлі – понад 80 років. У ліцеї розповідають, що тріщини на стінах почали з'являтися десятки років тому. Керівництво закладу запевняє: не раз зверталося до районної влади із проханням визначити безпечність будівлі. Востаннє таке звернення надіслали у грудні торік.

"540 дітей у школі, і ми маємо знати, люди добрі, точно, в якому вона стані", – пояснює завідувач з виховної роботи ліцею №142 Києва Ірина Тренкеншу.

Районна влада провела тендер та замовила експертизу.

5 канал

"Беручи до уваги наявні деформаційні пошкодження і можливість підтоплення будівлі та підвальних приміщень талою водою, існує велика вірогідність подальших деформацій і руйнування будівлі", – каже начальник управління освіти Солом'янської РДА Наталія Кухарєва.

З висновком експертизи не погоджуються батьки учнів. Припускають: причина – в земельній ділянці, на якій розташована школа. Побоюються, що дітей переведуть до інших закладів, а наділ продадуть.

"У зв'язку з тим, що роблять це швидко, у зв'язку з тим, що роблять з порушенням закону, у зв'язку з тим, що нас не поставили до відома, батьки припускають, що хтось накинув оком на цю земельну ділянку", – каже голова батьківської ради ліцею №142 Києва Юлія Іващенко.

У КМДА відповідають: нині триває планове закріплення ділянок за навчальними закладами.

"Документи перебувають у Департаменті земельних ресурсів. Їх оформлюють і найближчим часом закріплять за цією школою", – коментує ситуацію директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту КМДА Олена Фіданян.

Запеклі суперечки між батьками учнів та представниками влади точилися протягом двох днів. Чому ж, попри обіцянки, зранку навчання не відновили, чим завершилася візуальна ревізія комунальників, та що чекає на дітей – дізнайтеся в сюжеті:

Анна Брикова, Олександр Фенько, Михайло Третяк, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Певно найхоробріші першачки: День знань у прифронтовій Авдіївці – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Особи, завербовані російськими спецслужбами, діють і у протестному середовищі – нардеп
Наступний матеріал
У Львові неподалік польського Меморіалу орлят пролунав вибух
Loading...