5 канал

Їстимуть на парті із судочків: чому у школах Києва позакривалися їдальні

Без гарячих сніданків та обідів залишилися майже чотири десятки шкіл в Оболонському районі столиці. Про несподіване рішення батьки дізналися напередодні

Коли ж харчування дітей поновлять та в чому причина його припинення – дізнавалися журналісти "5 каналу".

Пакунок із їжею Вікторія Чирва тепер збиратиме сину щоранку, оскільки у шкільній їдальні дітей віднині не годуватимуть. На обід у школяра Назара – млинці. Тож довелося дати дитині з собою і столове приладдя.

Повідомлення про те, що їжу діти мають брати відтепер із дому, вчителька вклеїла малому у щоденник.

"Нас просто поставили перед фактом, ніхто не попередив. Це додаткова вага для дитини, вони і так ходять із портфелями по 5-7 кілограмів, тепер ще й судочки носитимуть", – каже пані Вікторія.

5 канал

Мати школяра каже: перші та другі страви у школі немає де розігріти. Крім того, раніше діти харчувалися в їдальні, а от де тепер їстиме малеча – невідомо.

"Питання – як вони харчуватимуться, якщо їдальня зачинена? Просто на парті, розводячи там тарганів чи що? Ми не маємо можливості забезпечити їм теплі сніданки. Хоч яким би воно там у школі було, але воно тепле", – обурена жінка.

5 канал

У скрутному становищі опинилися 36 шкіл на Оболоні, пояснюють в районному управлінні освіти. Все – через закінчення тендерного договору із підприємством "Шкільне харчування". Саме воно до цього надавало гарячі сніданки та обіди в закладах освіти.

Мовляв, один із учасників торгів подав на управління скаргу в Антимонопольний комітет через технічний стан документації, і в такий спосіб заблокував перебіг подальших торгів.

5 канал

"У нас не передбачена така посада кухарів, тому ми цю послугу закуповуємо. Ми оголошуємо процедуру, розраховуємо очікувану вартість, за якою проводимо цю процедуру, і визначаємо переможця. Тобто, закуповуємо ми саме цю послугу – їдальня. Переможець на наших харчоблоках організовує свою роботу", – роз'яснює Владислав Москаленко, начальник юридичного сектора тендерного комітету Управління освіти Оболонського району Києва.

Аби перевірити стан навчального закладу без звичного харчування в їдальні – прямуємо у столичну школу №219. Шкільна їдальня нині зачинена на засув. Про те, що вона не працює, повідомляє оголошення. Немає й звичного меню, яке раніше висіло на видному місці.

Як зарадити ситуації та що відповідали на численні запитання журналістів – дивіться в сюжеті:

Дар'я Цисарук та Олександр Петровський, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Із дощем і запальними танцями: Порошенко побував на відкритті школи на Харківщині – фото

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У Києві на сміттєпереробному заводі знайшли тіло немовляти
Наступний матеріал
Тиснуть та погрожують: представник Меджлісу розповів про дії окупантів у Криму в ході підготовки президентських "виборів"
Loading...