infortunisticanova.it

Супрун пояснила, що робити у випадку шахрайства з медичними деклараціями

Лікарі не мають права вносити в систему персональні дані без відома та підпису пацієнта

Громадяни України можуть подавати заяву про припинення дії декларації в довільній формі або підписати декларацію з іншим лікарем – попередня декларація в системі автоматично анулюється.

Про це заявила в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун у Facebook

Глава МОЗ розповіла про випадок, коли людина прийшла до медичного закладу, щоб підписати декларацію з лікарем, якого обрала, проте виявилося, що в електронній системі охорони здоров’я вже містяться її персональні дані та декларація, яку вона ніколи не підписувала.

"Як вони (дані, – 5.UA) там опинилися – ми обов’язково з’ясуємо, та всі причетні понесуть відповідальність. Це шахрайство з метою заволодіння державними грошима та відповідальність за такі дії буде відповідна до Кримінального кодексу", – написала вона.

Супрун уточнила, що українці можуть подавати заяву про припинення декларації в довільній формі або підписати декларацію з іншим лікарем – попередня декларація в системі автоматично анулюється.

"Ви також можете звернутися зі скаргою в той заклад, де була підписана декларація про вибір лікаря та використані персональні дані, без вашого відома", – наголосила в.о. міністра.

"Лікарю в такому випадку варто повідомити про це службу підтримки медичної інформаційної системи, до якої він підключений, та керівника медичного закладу, де була внесена декларація без відома пацієнта", – підкреслила Супрун.

Як повідомляв 5.UA, станом на 13 квітня 350 тисяч українців уже обрали сімейних лікарів, найбільш активно – у Києві та Донецькій області. Втім, Уляна Супрун зазначила: українці необмежені в часі на вибір собі лікаря, тож поспішати особливого сенсу немає – хіба що найкращих лікарів уже розберуть.

Дивіться також:

Пам'ятник жертвам популізму: під ВР прихильники медреформи провели моторошний флешмоб – фото

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Експерти з Google, Facebook та Twitter виступлять в Києві на Ad Summit Kyiv
Наступний матеріал
Майже до 32 градусів тепла: синоптик розповіла чого слід чекати наприкінці тижня
Loading...

350 тисяч українців уже обрали собі сімейного лікаря – МОЗ

У МОЗ пояснили, хто і як може підписати декларацію з дитячим лікарем

Чому 10 тис. мешканців наукового містечка можуть лишитися без лікарів – сюжет

Брифінг щодо результатів перших двох тижнів нацкампанії з вибору лікаря "Лікар для кожної сім’ї" – відео

Воїни-інтернаціоналісти прийшли з вимогами до МОЗ та Мінсоцполітики: подробиці акції

В уряді спростували міф щодо е-декларацій з лікарем