Лікарі, педіатри, медики
Лікарі, педіатри, медики parmakids.it

У МОЗ пояснили, хто і як може підписати декларацію з дитячим лікарем

Якщо дитині уже виповнилося 14 років і вона отримала паспорт, підписати декларацію з вибраним лікарем вона може самостійно

У Міністерстві охорони здоров'я розповіли, як підписати декларацію про вибір лікаря дитині. Зокрема, уточнили, які документи потрібні, хто має підписувати, яких лікарів можна обрати тощо.

Так, закон передбачає, що до 14 років декларацію з лікарем підписують батьки.

"Це може зробити один із батьків - присутність всієї родини необов'язкова. Тато або мама мають взяти з собою свої документи (паспорт, ІПН), свідоцтво про народження дитини і мобільний телефон", – зазначається у повідомленні.

Натомість якщо дитині уже виповнилося 14 років і вона отримала паспорт, то підписати декларацію з вибраним лікарем вона може самостійно.

При цьому педіатр може обслуговувати дітей до 18 років. Потім вже необхідно буде підписати декларацію з сімейним лікарем або терапевтом.

У МОЗ також повідомляють: батьки та дитина можуть обслуговуватися в одному закладі, але це необов'язково.

"І дорослі, і діти можуть обрати ті заклади і тих лікарів, у яких вони хочуть обслуговуватися. Якщо вам подобається певний педіатр і ви хочете, щоби саме він став лікарем вашої дитини, ви можете підписати декларацію з ним, а для себе знайти сімейного лікаря чи терапевта в будь-якому іншому закладі. Або, якщо вам зручніше, щоби і ви, і діти ходили до одного фахівця в одному закладі – підпишіть декларацію для всіх у одного сімейного лікаря. Чи записуватися всім до одного лікаря в одному закладі, чи до різних у різних закладах – вибір лише за вами", – зазначають у відомстві.

Нагадують у міністерстві і те, що лікарі можуть приїжджати за викликом до дитини додому.

"Виклик додому сімейного лікаря, терапевта та педіатра входить до переліку послуг, які надаються на первинній ланці. Тож педіатр чи сімейний лікар, який обслуговує дитину, зможе приїхати, якщо це буде потрібно", – уточнили в МОЗ.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Кріштіану Роналду потішив зворушливими фото з власними дітками і знову став батьком – ФОТО

/
/
/
/
/
/
Кріштіану Роналду з дітками
/
Кріштіану Роналду з дітками
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Чекати ще довго: в "Укравтодорі" розповіли, коли зникнуть поточні ремонти доріг
Наступний матеріал
Справа на 1,2 мільйона гривень: Аргентина екстрадує українку, яку підозрюють у розтраті держкоштів
Loading...