Олександр Лінчевський
Олександр Лінчевський
5 канал

Скандал із "вони всі помруть" Лінчевського: яке рішення ухвалила дисциплінарна комісія

Комісія заслухала результати чотирьох експертиз

Дисциплінарна комісія не рекомендує звільняти заступника виконувача обов’язків міністра охорони здоров’я Олександра Лінчевського за його вислів, оскільки не вбачає в його словах дисциплінарного проступку. Водночас, експерти вважають, що заступник голови МОЗ своїми висловлюваннями таки порушив морально-етичні норми.

Комісія заслухала у понеділок, 11 червня, результати чотирьох експертиз. Три з них, а саме Києво-Могилянської академії, Українського католицького університету, де є школа біоетики, а також Міжрегіональної академії управління персоналом визнали, що справді фраза "вони всі помруть, а ми даємо шанс їм жити довше" є вирваною з контексту і насправді не було би про що говорити, якби стенограму закритого засідання не поширили.

З іншого боку – офіційними результатами були визнані висновки Київського інституту судово-медичних експертиз. Згідно з ними, вислови Олександра Лінчевського ображають почуття онкохворих, через те, що нібито заступник глави МОЗ наполягав, що програма неефективна.

Окрім того, експерти з Інституту контент-аналізу зазначили, що це все була спланована інформаційна кампанія проти Мінохорони здоров'я, адже розпочалася вона з блискавичного поширення. Також, згідно з експертизою, до цього були залучені кошти, оскільки одним із перших на своїй сторінці поширив інформацію помічник нардепа Ольги Богомолець.

Засідання дисциплінарної комісії тривало понад годину. Як зазначив голова дисциплінарної комісії Національного агентства з питань державної служби Костянтин Ващенко, в їхній практиці це перша справа, яка базується на аналізі конкретної фрази, адже етично моральна сфера не підлягає законодавству, відтак оцінки можуть бути суб'єктивними.

"Комісія не вбачає в діях Лінчевського дисциплінарного проступку і в зв'язку з цим пропонує прем'єр-міністру закрити дисциплінарне провадження стосовно нього. Водночас висловлювання пана Лінчевського, як особи, уповноваженої діяти від імені держави, містять ознаки порушення загальновизнаних норм етичної поведінки та були неоднозначно сприйняті в суспільстві. А також несуть репутаційні ризики, як для уряду, так і для державної влади в цілому", – зачитав підсумки Костянтин Ващенко.

Він додав: разом з тим комісія зауважує, що питання відповідальності за порушення саме етичних норм поведінки не врегульовані чинним законодавством. Виходячи з цього, Кабміну запропонували розглянути це питання на засіданні.

Своєю чергою, команда МОЗ виступала єдиним фронтом – впродовж засідання її члени не проронили жодного слова і, коли зачитали ухвалене рішення – піднялися і мовчки вийшли з зали.

Попередній матеріал
Скандали між відомствами і набір працівників: що саме перевірятимуть аудитори НАБУ
Наступний матеріал
Універсальний солдат: медик "Чезар" дав відсіч окупантам, що намагалися форсувати річку на Луганщині

Скандал із "вони всі помруть" Лінчевського: що вирішила дисциплінарна комісія

"Не губіть голови": у МОЗ нагадали про небезпеку смартфонів

Треба слідкувати за кількістю та часом споживання: поради МОЗ щодо вживання кави

Новий законопроект: МОЗ має намір скасувати ліцензії на народну медицину

Нардеп Мураєв назвав Сенцова терористом: як це було і що послідувало далі

"Думки у людей різні": Мураєв прокоментував свій вислів щодо Сенцова