"Ми не прийшли ремонтувати фасад": у МОЗ прокоментували ініціативу комітету ВР звільнити Супрун

Зміни в системі охорони здоров'я стануть відчутними за 3-5 років

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" у програмі "Інформаційний вечір" заступник міністра охорони здоров'я України Роман Ілик.

"Ми прийшли командою в МОЗ для того, щоб не ремонтувати фасад, не підмалювати, а докорінно змінити систему. Ви запитаєте, чи це подобається багатьом. Треба чесно сказати, що ні. Багатьом це не подобається. На наш погляд, водночас відчуваємо, що те, що ми робимо, ми несемо за це відповідальність… Ми працюємо далі. Виконуємо свою роботу і докорінно змінюємо систему. Перші підвалини – вже закладені… Будь-які зміни впроваджуються складно. Реально зміни в системі стануть відчутними через 3-5 років за дотримання того курсу, який зараз обрано. Фундамент для докорінної трансформації галузі закладений. Ми маємо три ключові закони. Перший – це той, що стосується автономізації медичних закладів, другий – те, що докорінно змінюють систему фінансування галузі. І третій – закон президента про сільську медицину. Спираючись на ці три кити, ми маємо добрий фундамент для докорінних змін. Зараз важливо, аби політичний курс не змінився".

Натомість нардеп Ольга Богомолець, за інформацією ЗМІ – головний критик політики Супрун, в ефірі "5 каналу" заявила, що МОЗ не підтримує запровадження в Україні загальнодержавного медичного страхування: "Міністерство не підтримує і не лобіює голосування і введення закону про загальнодержавне обов’язкове медичне страхування".

Ілик так відреагував на цю заяву Богомолець, відповівши, чи МОЗ "пручається страховій медицині": "Питання, що стосується страхової медицини, є актуальним, але це є очевидно одним із наступних кроків, які треба буде втілювати в життя в Україні, оскільки зараз у рамках закону, що прийнятий, ми чітко розуміємо, що за кошти платників податків ми можемо гарантувати певний обсяг медичної допомоги. Те, що у гарантію не увійде, те, за що людина змушена буде з 2020-го року доплачувати, безумовно, має покриватися якимось ресурсом. Тут і постає питання дискусійне і його мають вирішити на рівні парламенту. Чи це пмає бути загальнообов'язкове державне страхування, чи це страхування через приватні фонди".

Що ще розповів заступник Супрун, дивіться у відео:

Як повідомляв 5.UA, профільний комітет Верховної Ради рекомендує звільнити в.о. міністра охорони здоров'я Уляну Супрун. Також у комітеті охорони здоров'я визнали незадовільним звіт про діяльність роботи МОЗ минулого року, який подала чільниця міністерства.

Попередній матеріал
Певно єдина ділянка фронту, де повна "тиша": трохи про перемир'я під Старим Айдаром
Наступний матеріал
У Дніпрі ліфт зі школяркою зірвався з п'ятого поверху: як це сталося і хто винен

Щодня програмою "Доступні ліки" користується 8 мільйонів українців – Гройсман

Профільний комітет ВР рекомендує звільнити Супрун

Від 2 квітня українці зможуть підписати декларацію зі своїм лікарем – Супрун

Виклик лікаря додому: Супрун розповіла про переваги нової моделі

Без диспансеризації, талонів, медкарт для школи – МОЗ скасовує купу офіційних паперів

"Доступні ліки" в дії: У МОЗ розповіли, скільки ліків видають безплатно, а скільки – з доплатою