У МОЗ розповіли, скільки ін'єкційних наркоманів в Україні

  Наразі в Україні 346 тисяч осіб вживають ін'єкційні наркотики

  За оцінювальними даними, в Україні 346 тисяч осіб вживають ін'єкційні наркотики, а якщо ураховувати поширення нових форм наркотичних речовин, то кількість осіб, які мають залежність від наркотиків, набагато більша. Про це на брифінгу, присвяченому акції з протидії розповсюдження наркотиків, розповіла начальник сектора замісної підтримувальної терапії державної установи "Центр громадського здоров'я МОЗ України" Ірина Іванчук, повідомляє "Укрінформ".

  "На сьогоднішній день, за оціночним даними, в Україні налічується 346 тисяч осіб, які вживають наркотичні речовини ін'єкційно – це опіоїди або стимулятори. Переважно це молоді люди працездатного віку, і більшість з них вже має синдром залежності від цих речовин. Водночас ми розуміємо, що протягом останніх років в Україні відбувається зміна наркосцени, з'являються нові психоактивні речовини з різними шляхами вживання, тому кількість осіб, які вживають наркотичні речовини неін'єкційним шляхом, наразі невідома", – зазначила Іванчук.

  Вона переконана, що зараз важливо попереджувати також і негативні наслідки вживання наркотиків, тому необхідно забезпечити доступ до програм профілактики, доступ молоді до презервативів, діагностику ВІЛ та лікування, яке довело свою ефективність.

  Як зазначила на брифінгу психолог Київської міської наркологічної клінічної лікарні "Соціотерапія" Оксана Придатко, вживання наркотиків має і соціально-психологічні наслідки.

  "Суттєво порушуються функції, які потрібні для навчання молодої люди. Виникають ситуації, коли батьки забирають дітей з навчальних закладів чи переводять їх до простіших, щоб дитина могла завершити освіту. Коли дитина починає вживати такі наркотичні засобі, як амфетаміни, марихуану чи солі, дитині важко вчитися", – зауважила Придатко.

  Психолог наголосила, що батьки повинні знати про ознаки вживання наркотиків, і це не тільки якісь клінічні прояви, як розширені зіниці чи зміни в шкірному покрові. За її словами, батьки повинні звернути увагу і на те, з ким їхня дитина спілкується, скільки часу перебуває поза домом, чи не зникають з дому цінні речі та гроші тощо.

  Як повідомляв 5.UA, інформація про те, що начебто експерти МОЗ заявляють, що вином і пивом не можна отруїтися, і дають "безпечні норми" вживання алкоголю, не відповідає дійсності.

  Попередній матеріал
  Град, шквали та дощі: синоптик розповіла про різку зміну погоди
  Наступний матеріал
  Перше оновлення за 14 років: представлено новий протокол Wi-Fi

  МОЗ: на Миколаївщині від кору померла дитина (оновлено)

  У Нацслужбі здоров'я розповіли, яких змін чекати у програмі "Доступні ліки"

  "На другому місці в Європі": Супрун розповіла про ситуацію із туберкульозом в Україні

  У МОЗ розповіли, чи прийме лікар без підписаної декларації з 1 липня

  Дзвінки від Павла Ковтонюка: МОЗ попереджає про фейкові шантажі

  В Україні зафіксовано другий випадок дифтерії