Depositphotos

У МОЗ розповіли, чи прийме лікар без підписаної декларації з 1 липня

  Наразі відбувається зміна системи фінансування для 149 медзакладів первинки, які вже уклали договори з Національною службою здоров'я України

  Від 1 липня українці й надалі отримуватимуть медичну допомогу у будь-якому закладі охорони здоров’я незалежно від того, підписали вони декларацію з лікарем чи ще продовжують його шукати. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я України у Facebook.

  "Від імені деяких закладів охорони здоров'я розповсюджують неправдиву інформацію, що з 1 липня цього року люди, які не підписали декларацію з терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем, отримуватимуть лише невідкладну допомогу. Цей факт не відповідає дійсності. Право на медичне обслуговування гарантується Конституцією та іншими законами України", – зазначено у повідомленні.

  Ймовірною причиною таких повідомлень є зміна системи фінансування для 149 медзакладів первинки, які вже уклали договори з Національною службою здоров'я України. Нова система фінансування означає, що до кінця 2018 року медзаклади, що уклали угоди з НСЗУ, отримуватимуть кошти за двома механізмами. За кожного пацієнта, який підписав декларацію із сімейним лікарем, держава виділятиме 370 грн із застосуванням вікових коефіцієнтів. Додатково ці заклади отримуватимуть по 240 грн за пацієнтів, які проживають на території обслуговування закладу, але ще не підписали декларацію про вибір лікаря. Заклади охорони здоров'я, які лише готуються підписати договори з НСЗУ, у третьому кварталі отримуватимуть фінансування за принципом медичної субвенції. Незалежно від механізму фінансування, держава продовжує оплачувати медичне обслуговування кожного українця.

  Як повідомляв 5.UA, лікарі складатимуть іспит на професійну ліцензію.

  Попередній матеріал
  Тільки за гроші: Youtube та Facebook вводять плату за користування
  Наступний матеріал
  На Львівщині змії покусали чотирьох людей: вагітна жінка в лікарні

  Нова реформа у МОЗ: лікарі складатимуть іспит на професійну ліцензію

  МОЗ закликало лікарів "не брати участь у політичних маніпуляціях": що відомо

  Дзвінки від Павла Ковтонюка: МОЗ попереджає про фейкові шантажі

  В Україні зафіксовано другий випадок дифтерії

  Помер після видалення зуба: у Львові суд визнав анестезіолога винною, але відпустив на волю

  В Україні скасують медогляди для ще однієї категорії осіб