Вакцинація

В Україні зафіксовано другий випадок дифтерії

  Дифтерія небезпечна тим, що без негайного введення сироватки близько 50% хворих можуть померти, але навіть після введення ризик смерті становить до 20%

  В Україні офіційно зареєстрували другий випадок дифтерії цього року. Це сталося в Рубіжному Луганської області, повідомляє прес-служба МОЗ.

  Тому Міністерство охорони здоров'я рекомендує якнайшвидше зробити необхідні щеплення проти дифтерії дітям і дорослим. Дифтерія – вакцинокерована інфекція. Єдиний спосіб захиститися від неї і запобігти розвитку небезпечних ускладнень – вакцинація для дітей і ревакцинація для дорослих кожні 10 років.

  У МОЗ нагадали, що під час останньої епідемії дифтерії в Україні з 1991-го до 1998-го року, спричиненої низьким охопленням дітей вакцинацією та відсутністю ревакцинації дорослих, на дифтерію захворіли близько 20 тисяч людей, 696 з них померли. Дифтерія небезпечна тим, що без негайного введення сироватки близько 50% хворих можуть померти, але навіть після введення ризик смерті становить до 20%.

  Це гостре інфекційне захворювання, що передається переважно повітряно-крапельним шляхом і характеризується місцевим запаленням слизових оболонок ротоглотки та загальною інтоксикацією з ураженням серцево-судинної та нервової систем. До летальних випадків можуть призвести набряк слизових оболонок та блокування дихальних шляхів псевдомембранами, токсикоз, ураження серцево-судинної та нервової систем і вторинні інфекції.

  Як повідомляв 5.UA, слідом за кором в Україну прийшла дифтерія. Як інформує "5 канал", наразі один випадок цього захворювання підозрюють у чоловіка з міста Рубіжне, що в Луганській області. Але це лише клінічний діагноз, лабораторно підтвердити його не можуть.

  Попередній матеріал
  Два металургійних підприємства хочуть монополізувати ринок сірчаної кислоти – Каленков
  Наступний матеріал
  Через брак сірчаної кислоти Авдіївський коксохім виявився на межі зупинки – директор заводу

  Спалах триває: за тиждень на кір захворіли понад 1 тис. українців

  В Україні скасують медогляди для ще однієї категорії осіб

  ВООЗ офіційно визнала ігроманію психічним розладом

  "Морозиво не врятує": Супрун назвала прості способи порятунку від пекельної спеки

  Стало відомо, які зміни чекають на екстрену медичну допомогу

  Нова реформа у МОЗ: лікарі складатимуть іспит на професійну ліцензію