Уляна Супрун
Уляна Супрун 5 канал

Ситуація із захворюваністю на кір в Україні: головне з брифінгу МОЗ

Станом на 2017-й вакцинованими від кору в Україні були 88% людей, тоді як у 2016-му ця цифра була значно меншою – 45%

Шестеро людей загинули в Україні від кору за останні півроку. Про це заявила на брифінгу виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Зі її слів, епідемії кору в Україні немає, однак є спалах цього захворювання. Від початку нового року занедужали вже 1285 людей. Дві третини з них – це діти. Найбільше випадків в Івано-Франківській, Чернівецькій, Закарпатській та Одеській областях.

Таку кількість хворих у МОЗ пов'язують із недостатнім охопленням вакцинацією. Чільниця відомства навела статистику за минулі роки. Станом на 2017-й вакцинованими в Україні були 88% людей, тоді як позаторік ця цифра була значно меншою – 45%.

Уляна Супрун наголошує: щоб не було спалахів кору в Україні, щепленими мають бути щонайменше 95% населення. Безпечні вакцини в країні є, запевнили у МОЗ і нагадали – найбільш вразливішими до кору є діти віком до 5 років. Вакцинувати слід двічі: коли виповниться 1 рік та у 6 років.

Уляна Супрун: "Закуплено якісні бельгійські вакцини, на 1 січня 2018 року них в нас було 516 тис. доз. В квітні ми очікуємо на поставку ще 1 млн. закуплених доз. Вони вже оплачені, чекаємо на поставку. Кожного тижня ми їх перерозподіляємо – якщо є брак в одній області і забагато вакцин в іншій".

Експерт МОЗ з інфекційних хвороб Федір Лапій наголосив: "Якщо був контакт з хворим – не пізно зробити вакцинацію. Перші 72 години від моменту контакту – це дуже високоефективна процедура, щоб попередити кір. Навіть якщо контакт відбувся. Це абсолютно не означає, що після 72 годин вакцинація протипоказана і проводити її не можна".

Дивіться також фотогалерею:

Пам'ятник жертвам популізму: під ВР прихильники медреформи провели моторошний флешмоб – фото

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Заява керівництва Національного банку - відео
Наступний матеріал
Як отримати грант на енергоефективні технології для своїх осель – "Енергонезалежність"
Loading...