Діти в лікарні
Діти в лікарні 5 канал

Бокси в лікарні vs вакцина: чим небезпечний кір та як його виявляють у Києві

Медики попереджають: виявити кір на початковій стадії складно. Хвороба нагадує звичайне ГРЗ

У Києві станом на 11 січня зафіксували 66 випадків захворювання на кір. Із них 54 хворих – діти. Столичним школам уже наказали пускати дітей на заняття лише з відповідними медичними довідками – так хочуть зупинити поширення захворювання серед дітей. А от чи дослухались дорослі – дізнавалися журналісти "5 каналу".

Чотирикласниця Олександра Пархоменко захворіла на кір у перших числах січня. У дитячій інфекційні лікарні разом із мамою вона перебуває від 4 січня. Світлана Пархоменко каже, що хворобу спочатку лікарі виявити не могли.

"У неї була температура під 40 градусів, викликали "швидку". Невідкладна допомога приїхала. Лікарі сказали, що то звичайний вірус, порадили збивати температуру і поїхали. 4-го числа я вже викликаю лікаря дільничного. Лікар приходить, бачить її "гарну" – вона вся у висипу, і каже: "Я вам буду писати направлення до лікарні. Напевно, це у вас кір", – зазначає мати школярки.

У сусідньому "боксі" – так називаються палати за склом, єдиний вхід до яких із вулиці – піклується про свою чотиримісячну донечку Аню і Ольга Сухиня. У маляти спочатку була лише висока температура.

"6 січня вона поїла, лягла спатки. Як прокинулася, вся головка у неї була, ніби у шапочці, червона", – пригадує мати Ольга Сухиня.

Медики кажуть, що спалах кору розпочався ще торік.

"Спалах корі почався ще в минулому році. На Одещині, на Івано-Франківщині, і ми очікували, що кір буде в Києві, тому що дуже багато нещеплених", – пояснює доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб НМУ імені О.О.Богомольця Людмила Палатна.

Виявити кір на початковій стадії складно, адже хвороба нагадує звичайне ГРЗ.

"Підйом температури, нежить, виділення з носа, світлобоязнь. Особливо хочу наголосити батькам, що світлобоязнь - дітям больно дивитися на світло, вони мружать очки, кашель з’являється сухий, непродуктивний. І такий період може перебігати 3-4 дні", – перелічує симптоми Людмила Палатна.

Зважаючи на поширення хвороби, школярі Київщини до навчального закладу зможуть потрапити лише із довідкою про щеплення проти кору або про те, що дитина перехворіла і має імунітет. Таке наказала освітянам міська влада, але на практиці не все так просто.

Анна Брикова, Василь Дмітрієв, Ганна Кудрявцева, "5 канал"

[attached type="2" ids="162810,162472,159381"]

Попередній матеріал
Клімкін про "наплив біженців" з України у Польщі: "Це повна нісенітниця"
Наступний матеріал
Дивіться наживо на 5.UA брифінг Міноборони і "Час: Online"
Loading...