швидка
швидка city.kharkov.ua

У МОЗ пояснили, чи є в Україні епідемія кору та як вберегти власних дітей

Нині спалахи захворювання зафіксували у чотирьох областях України

Міністерство охорони здоров'я рекомендує усім областям заборонити відвідувати школи та дитсадки дітям без щеплень від кору. Про це заявила чільниця відомства перед засіданням уряду 11 січня, передає кореспондент "5 каналу". 

Водночас, у МОЗ запевняють: про епідемію кору в Україні нині не йдеться. Подекуди є лише факти спалахів захворювання в окремих регіонах країни. З вересня 2017 року такі спалахи зафіксували у трьох областях, однак цього року до них приєдналась і Київська область.

Саме цих регіонів стосується заборона відвідання дитсадка чи школи дітьми, які не мають щеплень від кору. Всім іншим областям міністерство лише рекомендує запровадити такі заборони.

Зважаючи на спалахи хвороби, у МОЗ також збираються змінити підхід до дитячих щеплень. Там хочуть збільшити кількість вакцинованих від кору дітей до 95%.

"Ви бачите, які є наслідки негативної кампанії проти вакцинації – що діти хворіють і є дуже багато захворювань і серед дітей, і серед дорослих на кір. І це є велика трагедія в європейській країні, де ми повинні мати більше 95% щеплення від кору. Є вакцини – хороші, якими вакцинуються у всьому світі. І я закликаю, щоби батьки проводили вакцинацію власних дітей. А ті діти, вік яких до 12 місяців і вони не мають щеплення, батьки мають пильнувати, куди з ними виходять", – зазначила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Водночас, у МОЗ кажуть: у лікарнях достатньо медикаментів, аби лікувати тих, хто захворів. А якщо у певному селищі їх таки немає, батьки хворої дитини або лікарі, що її обстежують, мають звернутися до керівництва області. 

Попередній матеріал
Брифінг заступника генерального прокурора Євгена Єніна – відео
Наступний матеріал
Уряд схвалив виділення 300 млн гривень сім'ям "майданівців"
Loading...