5 канал

Спалах кору в Луцьку: у чому небезпека "відмовників" та як вберегтися

Кількість ймовірних інфікованих на кір у Луцьку сягнула 14 осіб. Більша частина дітей по місту не вакциновані від цієї напасті – адже їхні батьки вирішили, що захист їхнім дітям не потрібен

Найбільше – дванадцятеро дітей із симптомами захворювання вчаться у школі №25, ще двоє – в інших навчальних закладах обласного центру. У 25-й школі Луцька розгорнули тимчасовий пункт вакцинації. З дванадцяти учнів із симптомами хвороби десятеро не мали щеплення від кору.

"Учора були проведені батьківські збори для тих учнів, які не мають щеплення. Зголосилося провести щеплення 50 чоловік у нас тут, у школі. Частина батьків зголосилася провести щеплення у поліклініці", – розповідає директор школи Віктор Цейко.

Загалом у закладі навчаються півтори тисячі учнів. "Діти зовсім були не щеплені, було не ревакциновано. На даний час, у період спалаху, вже 40 дітей щеплено", – каже медсестра Людмила Ярош.

Щеплення роблять лише тим учням, чиї батьки дали на таку процедуру дозвіл. У медпункті розповідають: вакцина – бельгійського виробництва. 

"Ми до цього дуже відповідально ставимось, щеплення завжди ставимо по віку і, я вважаю, що це робити дуже потрібно для кожної дитини", – переконана мати школярки Юлія Кравченко.

Водночас, зі слів медиків, частина батьків і надалі відмовляються від вакцинації дітей.

"У нас є близько 100 відмовників. Усіх батьків повідомлено – і відмовників, і в кого є протипокази, що в їхніх дітей немає цього щеплення, і в нас є захворювання і діти, які захворіли. Вони повторно приходять і пишуть відмови", – розповідає про ситуацію медсестра школи.

У навчальному закладі вакцинацію завершити планують за кілька днів. Тим часом, у лабораторному центрі повідомили, про ще два випадки захворювання у школі №7 та Східноєвропейському університеті. Загальна кількість інфікованих у місті сягнула 14 осіб.

Олег Ткачук, Луцьк, "5 канал"

Попередній матеріал
Смертельна ДТП у Харкові: Вагітна жінка, яка перебувала у стані медикаментозного сну, опритомніла
Наступний матеріал
Що роблять "випускники школи диверсантів" РФ на Бахмутській трасі – сюжет
Loading...