Wi-Fi

Перше оновлення за 14 років: представлено новий протокол Wi-Fi

Також Wi-Fi Alliance розробила стандарт Easy Connect для під'єднання до мережі пристроїв без екрана

Wi-Fi Alliance представила протокол роботи Wi-Fi-мереж – WPA3 – і оголосила про початок сертифікації пристроїв, що підтримують технологію. WPA3 забезпечує кращий захист від атак з перебиранням за словником та підбору пароля без взаємодії з точкою доступу, а також вводить деякі інші поліпшення, пов'язані з безпекою. Крім того, організація представила стандарт, що дозволяє під'єднувати до мережі пристрої без екрана, задопомогою смартфона або іншого допоміжного пристрою. Як передає N+1, протокол стане обов'язковим для виробників пристроїв після того, як стане широко розповсюдженим.

Wi-Fi Alliance вже опублікувала специфікацію нового протоколу WPA3, який повинен підвищити безпеку мереж Wi-Fi. Одне з головних нововведень – заміна алгоритму WPA-PSK на SAE. Алгоритм автентифікації PSK має серйозний недолік – зловмисник може перехопити пакет з "рукостисканням" (англ. handshake), в якому міститься ключ, згенерований на основі пароля і деяких інших параметрів. Після цього він може спробувати підібрати пароль, не потребуючи доступу до самої мережі.

Оскільки новий механізм аутентифікації вимагає взаємодії з точкою доступу, тепер зловмисникам не вдасться застосовувати оффлайн-атаки. Крім того, новий механізм передбачає, що прості паролі, засновані на словах, будуть не так сильно знижувати безпеку мережі, оскільки зловмисники не зможуть застосовувати "атаку по словнику".

Також Wi-Fi Alliance розробила стандарт Easy Connect для під'єднання до мережі пристроїв без екрана. Для цього на них буде наноситися QR-код з ключем та ідентифікатором. Користувач зможе під'єднати пристрій після сканування QR-коду смартфоном.

На сьогодні основним протоколом зв'язку в мережах Wi-Fi є WPA2. Він був представлений ще у 2004 році, а з 2006 року його підтримка є обов'язковою для будь-яких сертифікованих пристроїв Wi-Fi. Про розробку нового протоколу WPA3 було оголошено в січні 2018 року. Серед іншого, це пов'язано з тим, що в жовтні 2017 року група експертів у сфері інформаційної безпеки оголосила про виявлення в протоколі WPA2 кількох критичних вразливостей.

"Смартфон майбутнього" – чи залишиться у гаджета екран

/
Смартфон майбутнього Alo
/
Смартфон майбутнього Alo
/
Смартфон майбутнього Alo
/
Смартфон майбутнього Alo
/
Смартфон майбутнього Alo
/
Смартфон майбутнього Alo

Попередній матеріал
У МОЗ розповіли, скільки ін'єкційних наркоманів в Україні
Наступний матеріал
Офіційно: Держава оплатить лікування у приватних клініках – подробиці

Омелян про Hyperloop в Україні: "Досить весь час ремонтувати старе"

Співробітник Tesla зрадив Ілона Маска і розсекретив конфіденційну інформацію

Неможливо вкрасти або втратити: в Україні почали випуск нового виду банківських карт

Добірка "мемів": як соцмережі висміяли "Новий курс" Тимошенко

Тестова поїздка відбулася: Tesla Model X проїхалася підземним тунелем Ілона Маска – відео

Польоти дронів в Україні не обмежуватимуть: жорсткі правила виявилися "пропонованими"