Сергій Висоцький
Сергій Висоцький 5 канал

В Україні хочуть дозволити блокування сайтів без рішення суду – подробиці

Громадські активісти охрестили відповідний законопроект "Інтернет-цензурою". Чи справді це так - розповів член профільного комітету ВР

В ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі" заявив заступник голови комітету ВР з питань свободи слова та інформаційної політики Сергій Висоцький пояснив законодавчу ініціативу щодо блокування сайтів без рішення суду в Україні (законопроект №6688, включений до порядку денного ВР). 

За словами Висоцького цей законопроект не проходив через комітет з питань свободи слова та інформполітики. Натомість, його розглядали у комітеті з питань нацбезпеки і оборони. 

"Ми ще будемо дивитися, наскільки там норми жорсткі, наскільки їх можна покращити у другому читанні і зробити якийсь консенсусний законопроект, щоб відповідати і тим викликам, які об’єктивно існують в нашому інформаційному полі, й інформаційній агресії з боку Росії, і якомусь балансу свободи слова, думок і таке інше", - зазначив нардеп. 

Дивіться також: В АПУ пояснили на прикладах: Обмеження доступу до інтернет-ресурсів – всесвітня практика

Він також пояснив, що подібний документ варто розглядати, спираючись на світову практику. 

"Я можу зрозуміти наших громадських діячів з їх коментарями, але, наведу приклад, щоб ми зрозуміли світовий контекст. Коли у Франції розробляється законопроект про кримінальну відповідальність за fake-news, наприклад, брехливі повідомлення у ЗМІ; коли ми бачимо, що свобода слова по всьому світу використовується як зброя для агресивних режимів, перш за все – Кремля, ми бачимо, що самий сенс свободи слова в сучасному розумінні переосмислюється", - зауважив член профільного комітету ВР.

Відтак, він підсумував: "Тому, чи потрібен нам інструмент для того, щоб регулювати прояви інформаційної агресії, щоби ізолювати ці прояви від українського суспільства? Так, потрібен. Він буде збалансованим, щоб не придушувати права людей, які не працюють на Кремль, тобто українців, які мають право (і це право захищене Конституцією) щодо свободи висловлювань, свободи думок, інших громадських свобод. Тому дайте час розібратися". 

Детальніше про законопроект №6688 – дивіться у відео: 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Масштабні протести в Москві проти заборони Telegram – ФОТО

Акція протесту РФ
/
Акція протесту РФ
Акція протесту РФ
/
Акція протесту РФ
Акція протесту
/
Акція протесту
Акція протесту РФ
/
Акція протесту РФ
Акція протесту
/
Акція протесту
Акція протесту РФ
/
Акція протесту РФ
Акція протесту
/
Акція протесту
Акція протесту
/
Акція протесту

Попередній матеріал
Стрілянина в кафе на Оболоні: що розповіли очевидці та в якому стані потерпілий
Наступний матеріал
"Кололи ножами, цілою групою": моторошні подробиці нападу на ромів під Львовом
Loading...