Скріншот відео

Не в коридорі, а в комфорті: як облаштували сімейну кімнату при дитячій лікарні "Охматдит"

Тут рідні можуть провести час зі своїми малюками, перепочити та навіть за крайньої потреби переночувати

У Київській дитячій лікарні "Охматдит" відкрили сімейну кімнату. Спеціалізоване приміщення облаштували для батьків і родичів, котрі приїжджають до хворих дітей з різних областей України. Тут вони можуть почекати, поки їхнього сина чи доньку прооперують, а після завершення операції у спокійній атмосфері випити чаю або кави. Всі подробиці знає Мирослав Солонар.

Кімнату облаштували у відділенні неонатології, де лікують новонароджених. На 63-х квадратних метрах – новенька кухня, стіл зі стільцями, м’які крісла. Можна почитати книги та журнали. Ірина Губенко вже місяць доглядає за своєю внучкою, яка народилася передчасно. Жінка почувається тут як удома.

"Тут розслабляєшся. До речі, може приїхати чоловік чи сестра. І раніше ці зустрічі ми проводили дуже короткі, а тут ми можемо більше посидіти, поспілкуватися, і разом спілкуєшся та відпочиваєш", – пояснює бабуся пацієнтки.

Раніше зустрічі маленьких пацієнтів із сім’ями відбувалися в коридорах столичного "Охматдиту". Та тепер для цього вже є сімейна кімната. Тут рідні можуть провести час зі своїми малюками, перепочити й навіть за крайньої потреби переночувати.

Клініка "Охматдит" приймає на лікування більш як двадцять тисяч дітей з усієї України. Більшість із них приїздять із віддалених куточків країни. Тому така сімейна кімната для них украй необхідна.

"В цьому корпусі дітки новонароджені, і вони всі в складних станах, і часто матері не годують своїх дітей груддю, тому що такі життєві обставини і такий стан здоров'я їхніх дітей. Ви ж бачили кімнату, де матері спокійно можуть зцідити молоко. І це в нормальних умовах, не стресових, і не десь на коридорі. Я вважаю, що це навіть сприяє лактації", – пояснює головний лікар національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит" Ірина Садов'як.

"Зараз, звичайно, комфортно і більше місця стало. Звісно, вони можуть дозволити собі довше побути біля дитини. Ці кімнати дуже корисні також для виходжування дітей", – зазначає завідувач відділення інтенсивної терапії новонароджених Лариса Ніконова.

У півтора мільйона гривень обійшовся ремонт спеціального приміщення благодійній фундації Дім Рональда Макдональда. Згодом такі кімнати мають з’явитися в усіх дитячих лікарнях України.

"Вперше відкрилася така кімната у місті Львові. І разом ми були на відкриття цієї кімнати. Друга кімната у Вінниці. Третя кімната – в Києві, у нашій лікарні "Охматдит". Як ми всі знаємо, в Києві їм важко знайти місце, щоб вони перебували або відпочивали. І тут вони можуть поїсти і не платити в кафе або готелях за ці послуги", – розповіла в.о.міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.

Сімейна кімната працює цілодобово, є безкоштовною для родичів пацієнтів. Медики кажуть, сюди можуть прийти рідні не лише новонароджених, а й усіх інших дітей, які лікуються в Охматдиті.

Мирослав Солонар, Олексій Тищенко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Це вже крик душі": чому вчителі на Черкащині з літа не отримують зарплату
Наступний матеріал
Засідання Радбезу ООН щодо ситуації на тимчасово окупованих територіях України – відео
Loading...

2019 року в Україні розпочнеться новий етап медреформи – чого чекати

Мозок – це час: Супрун пояснила, чому життєво важливо якнайшвидше надати допомогу людині при інсульті

На Закарпатті від кору помер 12-річний хлопчик – батьки подали заяву до поліції

"Поспішайки": як в Україні виходжують немовлят вагою менше 1 кілограма

Трагедія на автодромі у Кривому Розі: 10-річна дівчинка перебуває в комі

Трагедія на автоперегонах у Кривому Розі: 10-річна дитина потрапила до реанімації