Інсульт
Інсульт Facebook

Мозок – це час: Супрун пояснила, чому життєво важливо якнайшвидше надати допомогу людині при інсульті

Сьогодні в Україні побудова національної системи допомоги при інсульті залишається одним із основних питань охорони здоров'я українців – МОЗ

У Всесвітній день боротьби з інсультом в. о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун застерегла громадян про загрозу з боку цієї хвороби та повідомила як від неї захиститися. Головна лікарка України, зокрема, написала, що наслідками інсульту може стати параліч кінцівок, втрата зору, порушення ходи, мови та психічних функцій, хвороба може спричинити смерть або інвалідність. Про таке вона написала на своїй сторінці у Facebook.

Уляна Супрун також опублікувала на своїй сторінці у Facebook відео. У ньому йдеться про те, що щороку в світі на інсульт захворюють 17 мільйонів людей. 6 мільйонів помирає, а 5 мільйонів людей залишаються інвалідами. В Україні ж щороку виникає 140 тисяч випадків інсульту.

У відео йдеться, що у перші 4,5 години після інсульту є можливість відновити кровопостачання головного мозку та зупинити прогресування інсульту. Тому у відео наголосили, що чим швидше надати людині потрібну допомогу при інсульті, тим більше у хворого шансів повернутися до нормального життя й уникнути інвалідності. Детальніше – у відео: 

Проте інсульт – це не вирок, написала чиновник. Із її слів, 90% випадків інсульту викликані конкретними факторами ризику, яким можна запобігти. Це хронічні серцево-судинні захворювання (особливо – артеріальна гіпертензія), цукровий діабет, куріння, зайва вага, зловживання алкоголем, стрес та недостатня фізична активність. Тому, зі слів Супрун, слід дбайливо слідкувати за своїм здоров'ям, не забувати консультуватися зі своїм лікарем, адже за розрахунком спеціаліста, ризик інсульту можна визначити протягом 5-10 років та знизити ризик хвороби на 50%–80%.

Супрун також додала, що на сьогодні одним із найбільших факторів ризику інсульту є артеріальна гіпертензія. Це захворювання, коли артеріальний тиск підвищується та довго тримається на високому рівні. Сьогодні не існує іншого способу запобігти ускладненням гіпертензії, крім дотримання здорового способу життя та регулярного медикаментозного лікування.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Проект "Кровомобіль": Як учні львівської гімназії допомагають рятувати життя бійців – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У Дніпрі біля ресторану знайшли напівживу молоду дівчину – подробиці
Наступний матеріал
Тріумфальна перемога Світоліної: українка стрімко поліпшила свій статус серед найкращих тенісисток планети
Loading...

"Пчихаєте неправильно": Супрун дала поради, як не заразити людей навколо

Супрун проти грипу: чому цибуля та бальзам "звьоздочка" не вирішують проблему

Супрун узялася руйнувати міфи: як лікувати грип, а як – застуду

В Україну повернулася важка недуга: є перші хворі на дифтерію

Ще один міф зруйновано: Супрун спростувала користь дельфінотерапії

Супрун нагадала про небезпечну хворобу, яка загрожує українцям восени: симптоми