Дельфінарій \"Оскар\" / Facebook

Ще один міф зруйновано: Супрун спростувала користь дельфінотерапії

Один сеанс із дельфінами коштує близько 3 тис. грн

На прохання однієї із природоохоронних організацій в.о. МОЗ Уляна Супрун розвінчала міф про лікувальні властивості однієї з найрозумніших тварин нашої планети. "Користь дельфінотерапії не має жодного наукового підтвердження, а позитивний вплив взаємодії з дельфінами можна порівняти з грою із собакою, чи котом", – повідомляє Супрун у Facebook.

Головна лікарка України стверджує, що дельфінів у жодному разі не можна використовувати, як основний курс терапії, хіба що як додатковий засіб для одужання, адже, як показують останні дослідження європейських вчених, користь від цих плаваючих ссавців ідентична користі від терапевтичного спілкування із собаками, вівцями і навіть комахами.

До речі, знамените твердження про те, що дельфіни лікують ультразвуком, який формується в процесі ехолокації та впливає на баланс нейротрансмітерів у мозку людини теж є маловірогідним, адже дотепер немає жодного задокументованого підтвердження цього феномену. Слід зазначити, що перебування в басейні для самих дельфінів – є надзвичайно шкідливим.

"В природному середовищі дельфіни пропливають до 160 км на день, тож навіть найбільший дельфінарій для тварин являється жахливо тісною консервною банкою. Дельфіни й інші морські тварини мешкають в солоній морській воді. У неволі ж вони знаходяться в звичайній водопровідній воді, розведеній морською сіллю та іншими хімікатами, серед яких міститься хлор. Від такої води дельфіни хворіють, сліпнуть, і у них роз'їдається шкіра. На волі дельфіни живуть від 25 до 50 років. Тим часом в дельфінаріях більше половини тварин помирають протягом перших двох років перебування в неволі, а ті, які долають цей термін, живуть в середньому 6 років" – зазначає лікар.

Однак сьогодні в послугах дельфінаріїв зацікавлена велика кількість українців, попри те, що один сеанс з цими тваринами коштує до 3 тис. грн.

Як повідомляв 5.ua, цього літа в Одесі зоозахисники вимагали припинити знущання над тваринами. Понад півсотні активістів вийшли під стіни місцевого дельфінарію, аби ті направили своїх підопічних на реабілітацію, а згодом - відпустили на свободу. А ще пікетники вимагали ухвалити закон, який заборонив би експлуатацію дельфінів у неволі

Дикі та кумедні: як виглядають смішні фото тварин конкурсу Comedy Wildlife Photography

Дикі тварини
/
Дикі тварини
/
Дикі тварини
/
Дикі тварини
/
Дикі тварини
/
Дикі тварини
/
Дикі тварини
/
Дикі тварини
/
Дикі тварини
/
Дикі тварини
/
Дикі тварини
/
Дикі тварини
/
Дикі тварини
/
Дикі тварини
/
Дикі тварини
/
Дикі тварини
/

Попередній матеріал
Tesla vs Skoda: під Києвом сталася ДТП
Наступний матеріал
Керченське судно "Норд" – піде з молотка

Експерти ВООЗ оцінили впровадження програми "Доступні ліки" в Україні

Супрун розповіла, чи справді яйця небезпечні та пояснила, як їх правильно вживати

Супрун проти грипу: чому цибуля та бальзам "звьоздочка" не вирішують проблему

Супрун розповіла, яка маска для обличчя захистить від мікробів

Не гірше від "качалки": Супрун розповіла про цілющу користь танців

"Як можна жити без супу?": Супрун розповіла, чи дійсно "гаряче" таке корисне