Фото із відкритих джерел

Супрун розповіла, яка маска для обличчя захистить від мікробів

  Хірургічна маска захищає не зовсім так, як здається

  Хірургічна маска не захищає від зараження хворобами. Про це повідомила у Facebook в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

  "Хірургічна маска не захищає від зараження хворобами. Це особливо важливо усвідомлювати в період, коли багато людей починає хворіти на грип і застуду. Це досить відомий факт, втім досі багато хто впевнено стверджує: одягаючи маску, ми захищаємо свої дихальні шляхи від потрапляння збудників. Часом навіть називають хірургічні маски відповідною абревіатурою – засіб індивідуального захисту (ЗІЗ)", – зазначила вона.

  Супрун розповідає, що хірургічна маска працює та захищає не зовсім так, як здається.

  "Хірургічна маска захищає медика від великих крапель і бризок біологічних рідин пацієнта (при проведенні різноманітних процедур – від клінічного огляду до хірургічних маніпуляцій; чи просто при контакті з пацієнтом у коридорі). Також вона зменшує кількість і відстань, на яку поширюються великі краплі, – тобто призначена для зменшення виділення збудників інфекційних хвороб з дихальних шляхів. Тобто маски необхідно одягати пацієнтам з метою меншого поширення інфекцій в закритих приміщеннях або тим, хто виконує оперативні втручання", – наголосила Супрун.

  Натомість, за її повідомленням, хірургічні маски не призначені для захисту від потрапляння збудників у дихальні шляхи, тобто вона не захищає від хвороб тих, хто її надягає.

  "Це чітко прописано в державному стандарті України – ДСТУ EN 14683:2014 – та відповідає європейським нормам", – додала Супрун.

  Водночас до ЗІЗ, за її даними, належать, наприклад, респіратори.

  "На відміну від масок, через респіратор здійснюється фільтрація дрібних часточок (що можуть залишатися в повітрі тривалий час). Дизайн респіраторів передбачає щільне прилягання до обличчя (чого ми не спостерігаємо при використанні масок, і зокрема це сприяє потоку повітря через краї). Ступінь функціональної здатності респіратора фільтрувати повітря можна визначити за спеціальним маркуванням на ньому (чого не має на масках)", – повідомила Супрун.

  Вона також нагадала, що для всіх ЗІЗ в Україні діє технічний регламент, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2008 № 761.

  "Тож як індивідуальний захист медичних працівників однозначно рекомендуємо використовувати респіратори. Відповідно до Закону України "Про охорону праці" роботодавець – головний лікар, або департамент охорони здоров’я – має забезпечити своїх працівників необхідним оснащенням. І ще, хірургічні маски також неефективні на вулиці. Будьте здорові та дихайте на повні, здорові груди!" – підсумувала Супрун.

  Як повідомляв 5.UA, Супрун розповіла, скільки потрібно пити води впродовж дня.

  Попередній матеріал
  Столтенберг відреагував на блокування Угорщиною співпраці України з НАТО: "Продовжимо підтримувати Київ"
  Наступний матеріал
  США закликали Угорщину припинити шантаж України через закон про освіту

  Супрун дала поради, як заснути швидше

  Не лише підвищує настрій: Супрун пояснила, чим сміх корисний для організму

  Супрун розповіла, чи можна вживати їжу, на яку сіла муха

  "Як можна жити без супу?": Супрун розповіла, чи дійсно "гаряче" таке корисне

  Домашні улюбленці та діти: Супрун зруйнувала ще один міф

  Супрун розповіла, скільки грошей уряд виділить на екстрену медицину