karpathir.com

США закликали Угорщину припинити шантаж України через закон про освіту

  Посол наголосила, що "для України, яка зазнає російської агресії на своїх кордонах, важливо, щоб ми допомагали їй всіма можливими способами"

  Посол Сполучених Штатів у НАТО Кей Бейлі Гатчісон повторила заклик до Угорщини припинити перешкоджати співпраці Альянсу з Україною.

  Під час телефонного брифінгу у Брюсселі 2 жовтня Гатчісон прокоментувала проблеми у відносинах між Будапештом та Києвом, які загострилися через критику Угорщиною нового закону України про освіту, за яким кількість предметів викладання українською мовою у школах має збільшитися, пише "Голос Америки".

  "Ми й далі заохочуємо Угорщину не використовувати двосторонніх розбіжностей всупереч зобов’язанням НАТО співпрацювати з Україною", – сказала посол. Кей Бейлі Гатчісон наголосила, що "для України, яка зазнає російської агресії на своїх кордонах, важливо, щоб ми допомагали їй усіма можливими способами, аби стримати російську агресію".

  Також посол висловила сподівання, що "Угорщина окремо врегулює з Україною свої розбіжності стосовно закону про освіту, а тоді приєднається до нас у НАТО, щоб допомагати Україні всіма способами зберегти її суверенну територію і стабілізувати її демократію".

  Кей Бейлі Гатчісон наголосила, що США є лідером в НАТО і мають наміри залишатися лідером у трансатлантичній організації, яка успішно гарантує мир своїм членам уже близько 70 років.

  Нагадаємо, за словами міністра освіти Лілії Гриневич, Угорщина погодилася з тим, що Україна має виконати рекомендації Венеційської комісії щодо закону по освіту, натомість знаходить нові приводи для невдоволення мовною політикою в Україні. 

  Новим законом "Про освіту", який набув чинності 28 вересня 2017 року, в Україні вводиться 12-річна середня освіта, мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова – українська. Право осіб, які належать до національних меншин, на навчання рідною мовою реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної нацменшини поряд з державною мовою. 

  Попередній матеріал
  Супрун розповіла, яка маска для обличчя захистить від мікробів
  Наступний матеріал
  Парубій: Провокатори завозили на Майдан повій і бомжів, щоб заважати активістам
  Loading...

  Столтенберг відреагував на блокування Угорщиною співпраці України з НАТО: "Продовжимо підтримувати Київ"

  Порошенко: Україна – фактично східний фланг НАТО

  У Києві стартував 7-й Євроатлантичний форум: що обговорювали експерти з ЄС, США та Канади

  Уперше в світі: в США запустили мережу 5G

  "У розпачі": посольство США звернулося до Росії щодо загибелі дітей в окупованій Горлівці

  Клімкін: Якщо Угорщина не відкличе свого консула з Берегового, то Україна вишле його протягом цього тижня