Україна-Угорщина
Україна-Угорщина zakarpattya.net.ua

"Неприпустимо": в Парламентській асамблеї НАТО відреагували на поведінку Угорщини щодо України

  Альянс не має стати інструментом розв'язання проблем між Україною та Угорщиною

  Угорщина не повинна блокувати співпрацю України та НАТО, нинішні дії Будапешта в цьому напрямку є "неприпустимими". Про таке заявили делегати від Литви та Канади на засіданні Парламентської асамблеї НАТО у Варшаві, передає "Укрінформ".

  "Одна з країн Вишеградської групи намагаєтеся використовувати НАТО як інструмент для блокування зустрічі НАТО-Україна. Це неприпустимо і тому прошу наших угорських колег, аби вони сприяли тому, щоб угорський уряд не використовував НАТО як інструмент розв'язання проблем між Україною та Угорщиною", - наголосила представниця Литви.

  Натомість делегат від Канади повідомив: відвідував школи нацменшин в Україні, і там поважається право на використання рідних мов. Також він зауважив: немає нічого дивного в тому, що  переглядається внутрішнє законодавство з метою пропагування рідної мови, адже це відбувається в усіх країнах. 

  "Блокування однією країною процесу євроатлантичної інтеграції України для нас виглядає дуже проблематично і дивно з політичної точки зору", - наголошує делегат ПА НАТО від Канади.

  Натомість угорський дипломат заявив, що офіційний Будапешт "завжди демонстрував солідарність з Україною і НАТО".

  "Угорщина завжди солідаризувалася з Україною й підтримуватиме суверенітет і територіальну цілісність України, засуджує нелегальну анексію Криму з боку Росії",- додав депутат угорського парламенту.

  Щодо мовної статті Закону України "Про освіту", він заявив, нібито Київ "замість зближення із Заходом будує націоналістичну країну". Також він додав, що закон буцімто створює багато проблем для угорської меншини у Закарпатті, і закликав НАТО до солідарності в цьому питанні.

  Натомість очільник МЗС Польщі Яцек Чапутович прокоментував ситуацію так:

  "Думаю, що це - суперечка у колі сім’ї. Треба вивчити проблему і запропонувати рішення, яке розвіє усілякі сумніви. Можливо, доцільно було б долучити третю сторону, яка допоможе. Наприклад, генсека НАТО. Думаю, він має певні інструменти, аби вирішити цю проблему".

  Зауважимо, що через розбіжності щодо мовного питання, Угорщина вже втретє блокує проведення Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів.

  Попередній матеріал
  Прикордонники завернули двох журналістів з РФ та шістьох футбольних фанів
  Наступний матеріал
  Україна згадує "кіборгів": четверті роковини захоплення бойовиками ДАП
  Loading...