womo.ua

Климпуш-Цинцадзе: Наша мовна норма в законі про освіту не є такою жорсткою, яку зараз запровадила Латвія

Україна дуже чітко захищає закон про освіту

Про таке заявила в ефірі "5 каналу" у програмі "Інформаційний вечір" віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

 

"Наша мовна норма в законі про освіту не є такою жорсткою, яку зараз запровадила Латвія, що ще і ще раз свідчить про те, що ми в жодному разі не порушуємо жодних європейських норм, жодних підходів до захисту національних меншин, які ми взяли на себе як зобов'язання в рамках наших міжнародних зобов'язань. А ця така галопуюча маніпуляція, яку ми бачимо, і вона нарощувана протягом останніх місяців, і так, як на мене, що переходить будь-які рамки можливих висловлювань на рівні міністра закордонних справ… Тому я думаю, що наберемося терпіння, відсвяткуємо Великдень вдома і зі світлими помислами будемо і далі наполегливо відстоювати свою позицію. Хоч ми і не робимо різких заяв, ми дуже чітко захищаємо свій освітній законі, ми дуже чітко захищаємо своє право реалізовувати його в такий спосіб, який відповідає національним, державним інтересам України", – наголосила Климпуш-Цинцадзе.

Політик також зазначила: "Україна готова до двостороннього діалогу, готова до консультацій з угорською меншиною в Україні, але ми бачимо, що навіть нібито спочатку демонстрована готовність представників угорської меншини їхати на консультації до МОН в Україні... Останній момент ми чуємо про скасування такої готовності до участі і тепер уже надійшов буквально днями лист до МОН від представників угорської меншини, мовляв, ми не братимемо участі в консультаціях, поки не буде рішення Конституційного Суду України по цій статті, тобто це весь час знаходження приводів, а не пошук рішення, приводів для того, аби ускладнити ситуацію... Але чекаємо проведення виборів і формування нового угорського уряду. Я думаю, що принаймні трохи риторика зміниться.

Що ще розповіла Климпуш-Цинцадзе, дивіться у повному відеоінтерв'ю:

Нагадаємо, 2 квітня 2018 року президент Латвії затвердив поправки до законів про освіту і про загальну освіту, що передбачають поступовий перехід шкіл на навчання державною мовою. Наголошується, що навчання в середній школі державною мовою забезпечить рівні можливості всім молодим людям здобути якісну освіту, що і є метою держави. При цьому у прес-службі президента Латвії наголосили, що в дітей, як і раніше, буде можливість вивчати предмети, пов'язані з національними меншинами, їх ідентичністю та культурою, підтримувати своє коріння і всебічно розвивати свою особистість.

Попередній матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": Соліст гурту ADAM Михайло Клименко в ефірі "5 каналу"
Наступний матеріал
У законопроекті про нацбезпеку є норми, що допомагатимуть нам спрощувати процедуру вступу в НАТО – Гузь

Климпуш-Цинцадзе пояснила, чому договір про дружбу і співробітництво з РФ досі не розірваний

Климпуш-Цинцадзе: Будемо подавати до РФ пропозиції, щоб відправити українських консулів до Ростова-на-Дону

"Інформаційний вечір": ексклюзивне інтерв'ю з Іванною Климпуш-Цинцадзе

Кабінет Міністрів виділив на початкову школу 1 млрд грн

"ЗА ЧАЙ.COM": радниця міністра освіти, заслужена журналістка Іванна Коберник на "5 каналі"

Климпуш-Цинцадзе анонсувала комісію Україна-НАТО на рівні послів