korrespondent.net

Климпуш-Цинцадзе: Будемо подавати до РФ пропозиції, щоб відправити українських консулів до Ростова-на-Дону

У питанні вислання чи допущення російських дипломатів, Україна діятиме у співпраці з партнерами

Про таке заявила в ефірі "5 каналу" у програмі "Інформаційний вечір" віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

 

"Насамперед ідеться про те, що ми будемо подавати свої пропозиції стосовно того, аби надіслати своїх консулів до Ростова-на-Дону. Ми з вами розуміємо, в нас є необхідність у тому, щоб наші консули були в Ростові. Через те, що 5 з них вислали з Росії, для нас важливо сьогодні захищати громадян, які зараз або перебувають у в'язницях РФ, або просто перебувають на території РФ. Тому для нас є необхідним подати свої пропозиції. Чи це буде обмін, я абсолютно не сприймаю такої можливості про заміну дипломатів на одних або на других у такій самій кількості, як вони були вислані".

На запитання ведучого, що як РФ попросить дзеркально повернути стільки ж російських дипломатів, Климпуш-Цинцадзе відповіла: "Ми можемо тільки підозрювати, що це може бути найпростіший сценарій, який ми можемо спроектувати, що може сказати РФ, але до процесу прийняття остаточного рішення має відбутися повна оцінка того, чи це можливо, чи це неможливо. І все одно ми діятимемо у співпраці з партнерами однозначно. Тому це не буде окремий крок України, що буде самостійно розв'язувати ці питання напряму тільки безпосередньо у двосторонньому режимі з РФ. Ми долучилися, що є надзвичайно важливо, до єдиних дій західної цивілізації, щодо вислання так званих дипломатів РФ, а по суті – шпигунів, і тому це не є просто крок, що відірваний від широкого міжнародного контексту, і ми й далі діятимемо в міжнародному контексті".

Політик також зауважила, що Кремль очевидно не чекав такої жорсткої реакції світу на отруєння Скрипаля у Великій Британії. 

Як повідомляв 5.UA, 4 березня 2018 року колишнього полковника ГРУ Сергія Скрипаля, який був подвійним агентом і шпигував у Росії на користь Британії, та його дочку Юлію отруїли в місті Солсбері. Нині вони перебувають у критичному, проте стабільному стані. Впливу отрути також зазнали ще 19 осіб. До розслідування нині залучені військові спецпідрозділи. 

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір": інтерв'ю з народними депутатами
Наступний матеріал
Як в Україні ремонтують дороги: покроково про технологію і проблеми

"Інформаційний вечір": ексклюзивне інтерв'ю з Іванною Климпуш-Цинцадзе

Теракт біля "Еспресо": Мосійчук вимагає від РФ екстрадиції підозрюваних

Білий дім закликав світ "вести більш жорстку політику з РФ"

РФ використовує український Донбас як полігон для випробування військової техніки – Полторак

Полторак: Усі "мирні" ініціативи агресора – це "шубка вівці" на тілі "вовка"

"Що відбувається?": Трамп про підтримку "Північного потоку-2" в Європі